SK Jankov vs. FK Jindřichův Hradec 1:1 (0:0)

Datum Čas Liga Sezóna Celkový čas Kolo
11. 6. 2023 17:00 Krajský přebor 2022/2023 90' 30

SK Jankov011
FK Jindřichův Hradec011

Až v devětadvacátém utkání letošní sezóny zapsali fotbalisté Jankova první remízový výsledek. A bod získaný s již jistým vítězem krajského přeboru Jindřichovým Hradcem má pro zelenobílé cenu zlata. Znamená totiž účast v nejvyšší krajské soutěži i v příštím ročníku. V Precis aréně se hrál v neděli odpoledne zápas velmi dobré úrovně. Hosté, jenž se po roce v KP vracejí do divize, byli přeci jen lepším mužstvem, jenže neproměnili pokutový kop, vstřelili pouze jednu branku a ta jim na vítězství nestačila. Za domácí se totiž parádní střelou prosadil Martin Hüttner.

Favorit utkání z Jindřichova Hradce od počátku držel více balón na svých kopačkách, ovšem k žádným větším gólovým šancím to nevedlo. Naopak Jankov zahrozil po deseti minutách hry, když sebral míč před pokutovým územím Hanzlík, jenže z dobré pozice domácí obecenstvo nepřesnou střelou nepotěšil. Hostům to chvíli trvalo, než dostali do provozní teploty gólmana Komrsku. Po střele Škardy jankovský strážce branky kontroloval balón letící vedle, o chvíli později za jeho zády neskončil míč ani po velice nebezpečném rohu Votavy, který mu do bezpečí pomohl odklidit Borovka. Nejnebezpečněji tak vypadal pas Janáka a sólo Votavy, který obešel vyběhnuvšího Komrsku, avšak dostal se do úhlu a navrátivší obrana mu skórovat znemožnila. Ve 35. minutě pak měli gólovku Jankovští. Po pěkné kombinaci Hüttnera, Řepy a Kočera měl úvodní gól na noze Hüttner, bohužel pro domácí tváří v tvář Cettlovi branku z malého vápna přestřelil. Gólovek se dočkal v závěru poločasu i Hradec. Ve 42. minutě po Tomanově centru hlavičkoval pod břevno Votava, ale Komrska vytáhl z rukávu první prvotřídní zákrok a míč vytáhl nad břevno. Po následném rohu fauloval Borovka v pokutovém území Tomana a hosté dostali výhodu pokutového kopu. Sám faulovaný Martin Toman svých dvaadvacet gólů v sezóně nevylepšil. Balón z penaltového puntíku jen otřel o tyč.

Branky v Jankově padaly až po změně stran. V 53. minutě vybuchla v Precis aréně čirá radost po krásné trefě Martina Hüttnera. Ten převzal dlouhý pas od Jirkovského, navedl si míč do střelecké pozice kolem bránícího Ficala a nádhernou střelou poslal Jankov do vedení – 1:0. Vyrovnání přišlo zanedlouho. Po hodině hry odcentroval Koktavý, Strejček sklepl míč proti noze Jakubu Škardovi a ten zamířil nechytatelně do šibenice – 1:1. V 64. minutě se za domácí zadáky dostal rozběhnutý Toman, avšak i tentokrát si na Komrsku nepřišel a dorážka Strejčka šla nad. Další důležitý zákrok zapsal Komrska čtvrt hodiny před koncem, když vychytal po Tomanově přiťuknutí kapitána Votavu. Jankov se víceméně bránil, ale i on se připomněl. Jmenovitě střelec gólu Hüttner to potřetí v zápase zkoušel na Cettla. V 84. minutě vyslal nepříjemný projektil z přímého kopu, ale Cettl byl tentokrát na svém místě a míč vyrazil. V hektickém pětiminutovém nastavení zahrávali hosté čtyři rohové kopy. Všechny byly velice nebezpečné, ale Jankovští je přežili bez újmy. A když po jednom z breaků na druhé straně neuspěl lišáckým pokusem Řepa, zrodila se v Precis aréně remíza 1:1.

SK Jankov – FK Jindřichův Hradec 1:1 (0:0)

Branky: 53. Hüttner – 60. Škarda

ŽK 2:1 (Hanzlík, Fajtl – Strejček)

Střely na branku: 2:4

Střely mimo: 4:2