SK Jankov vs. FK Junior Strakonice 2:4 (1:2)

Datum Čas Liga Sezóna Celkový čas Kolo
22. 10. 2023 15:30 Krajský přebor 2023/2024 90' 12

SK Jankov112
FK Junior Strakonice224

Jak už v zápasech Jankova bývá zvykem, o koření fotbalu, tedy střílení branek, nouze nebývá. I tentokrát se jich diváci v Precis aréně dočkali, celkem jich k vidění bylo šest. Čtyřikrát se radovali hosté ze Strakonic, z toho hned třikrát Karel Krejčí. Zelenobílí dopravili balón za záda soupeřova gólmana dvakrát, což logicky na bodový zisk nestačilo. Jankov zaznamenal sedmou prohru v řadě a situace v tabulce začíná být velmi vážná.

Domácí nevstoupili do utkání nijak výrazně špatně, jenže netrvalo dlouho a prohrávali o dvě branky. V 10. minutě odcentroval z pravé strany Kubeš, Karel Krejčí si na zadní tyči míč zpracoval a z druhého dotyku ho z první střely Strakonic uklidil ze Skálova dosahu do sítě – 0:1. O vyrovnání se hned vzápětí pokoušeli Hájek s Kocianem. Zakončení prvně jmenovaného Lízal zneškodnil, střele mladého Kociana chybělo pár centimetrů. Co chybělo domácím, to nechybělo Karlu Krejčímu, který si po akci svých spoluhráčů na pravé straně převzal balón uvnitř pokutového území a z druhé střely Junioru na branku zvýšil na 0:2. I přes dvougólové manko byla na domácím mužstvu vidět snaha, která jim přinášela i šance. Po narážečce s Hájkem měl jednu poměrně velkou Votava, avšak za překonaným Lízalem zakročil na brankové čáře jeden z obránců. Matěj Votava se přeci jen dočkal, když ve 26. minutě umístěnou střelou snížil – 1:2. O minutu později aktivní Borovka zkoušel Lízalovu pozornost střelou ze střední vzdálenosti, jeho pokus směřující doprostřed ale Lízal chytil. Na druhé straně měl velkou možnost po rychlé akci na levé straně a následném centru Bílý, jenže dobrým zákrokem se blýskl i Skála. Poslední příležitost prvního poločasu měl jankovský Hájek, jehož dělovka z jeho obávané levačky směřovala kolem šibenice mimo hostující branku.

Ofenzivní utkání pokračovalo i po změně stran. Nádhernou akcí se blýskla dvojice Váchal – Krejčí, ze které resultovala gólovka pro Bílého, jehož na poslední chvíli nedovoleným způsobem zastavil Bürger. Z nařízené penalty zkompletoval hattrick Karel Krejčí – 1:3. Poté se o slovo přihlásil opět Jankov. Vokurkův centr hlavičkoval na přední tyči Votava, Lízal s námahou vyrazil na rohový kop. Od rohového praporku zakroutil míč do malého vápna Bohoněk, Lízalovi míč vypadl, ovšem Votavu střelu do poloodkryté branky obrana odvrátila na další roh. Po tom už se domácí radovali, když Lízalem vyražený centr vrátil do ohně Borovka a na zadní tyči osamocený Lukáš Kočí v 57. minutě snížil na rozdíl jedné trefy – 2:3. V 63. minutě to poněkolikáté v utkání zkoušel střelecky namlsaný Hájek, jenže proti vyrovnání byl úspěšně zasahující gólman Lízal. Definitivní rozhodnutí přinesla 74. minuta, kdy se po chybě Bürgera dostal ve vápně k míči Tom Bílý a kolem Skály rozvlnil síť – 2:4. Nejen že Jankovu scházel čas, ale po čtvrté inkasované brance i fyzické a psychické síly. Strakonice mohly v závěru výhru ještě vylepšit, ovšem jedna branka pro ofsajd neplatila a sólo střídajícího Štögera v generačním souboji zvládl na jedničku gólman Skála. Junior potřetí z posledních čtyř duelů zvítězil a spodku tabulky se vzdálil. To naopak Jankovu soupeři v tabulce odskočili a před závěrem podzimní části se tak zelenobílí dostali pod ještě větší tlak.

SK Jankov – FK Junior Strakonice 2:4 (1:2)

Branky: 26. Votava, 57. Kočí – 10., 13. a 53. z pen. Krejčí, 74. Bílý

ŽK 2:2 (Bohoněk, Bürger – Smola, Váchal)

Střely na branku: 8:7

Střely mimo: 4:2