Datum Čas Liga Sezóna Celkový čas Kolo
27. 9. 2023 16:30 Krajský přebor 2023/2024 90' 1

SK Jankov000
FK Olešník033

Vložené úvodní kolo krajského přeboru odstartovalo už ve středu v jankovské Precis aréně, kam zavítal Olešník. Mužstvo kolem exsparťana Davida Lafaty neúnavně dobývalo domácí branku, což se mu nakonec třikrát po změně stran podařilo. Zápas nabídl i jedno skvělé gesto fair play v podání Roberta Szó! Jankovští na vstřelenou branku proti Olešníku čekají více jak tři roky.

Olešník povzbuzen pětigólovou výhrou s Juniorem Strakonice nechtěl v Jankově připustit žádné překvapení a pokud možno rychle vstřeleným gólem si chtěl na své kopačky dodat více klidu. To mohl mužům v černých dresech zařídit už ve 2. minutě Toth, který se dostal do více než slibné možnosti, jenže gólman Komárek tak brzy kapitulovat nechtěl. O minutu později se opět za domácí obranu, po akci středem, dostal Vojta a pelášil sám na Komárka. Ten se mu vrhl pod nohy, míč chytil do náruče a vysloužil si potlesk obecenstva za skvělý zákrok. O to větší překvapení bylo, když se ozvala píšťalka rozhodčího Smoly znamenající nedovolený zákrok a tím spojený pokutový kop pro hostující výběr. Naštěstí v Precis aréně zavládlo nádherné fair play gesto zasluhující hlasitý potlesk ve stoje. Exekutor pokutového kopu Robert Szó totiž nařízenou penaltu úmyslně neproměnil. Přestože Olešník nadále svého soupeře tlačil, šancí si příliš nevytvářel. Mimo nějakého závaru po rohovém kopu se na větší šanci čekalo až do 35. minuty, kdy Lafata připravil gólovku pro Totha, jenž ale domácí branku minul. S přesností si nepotykal ani po Lafatově sklepnutí z vápna střílející Nohava. A když trestuhodně pohrdl tisíci procentní šancí v samém závěru Řepa, který po Vojtově přihrávce přestřelil zařízení z nějakých tří metrů, skončila první půle bez branek.

Obraz hry se po změně stran nezměnil. Domácí se statečně bránili neúnavným Olešnickým nájezdníkům. Nicméně než stačili hosté znervóznět z bezbrankového stavu, dočkali se kýžené trefy. Po rohovém kopu nedokázali odklidit míč do bezpečného prostoru Vokurka s Tejkem, čehož využil Lukáš Vojta a přízemní střelou poslal Olešník do vedení – 0:1. V 64. minutě zkoušel Komárkovu připravenost z přímého kopu střílející Szó, avšak domácí gólman byl připraven. I druhý úder hostujících fotbalistů přišel po rohovém kopu. Ve vápně se strhla mela, v níž došlo na více než podezřelý souboj Pavlíka s Vokurkou. Rozhodčí nebyl stejného názoru jako domácí hráči a obecenstvo, dožadující se odpískání nedovoleného zákroku. Díky tomu se zmocnil míče David Lafata a ten příležitostí tohoto rázu ve své kariéře proměnil už celou řadu – 0:2. V tomto i předchozím utkání dobře chytající Komárek si vybral slabší chvilku v 74. minutě, kdy poslal dlouhý pas do šestnáctky Kalášek a domácí gólman podceněním situace daroval gól Jakubu Tothovi – 0:3. Závěrečné, víceméně nudné minuty, narušil pouze průnik jankovského Borovky po levé straně zakončený střelou do boční sítě. Jankov dokázal Olešníku vstřelit gól naposledy v srpnu 2020, od té doby v pěti vzájemných duelech střelecky mlčí. Tentokrát se není čemu divit, když zelenobílí za celých devadesát minut netrefili prostor branky, kde si v podstatě zadarmo vychytané čisté konto připsal gólman Tomášek.

SK Jankov – FK Olešník 0:3 (0:0)

Branky: 55. Vojta, 66. Lafata, 74. Toth

ŽK 1:0 (Hájek)

Střely na branku: 0:6

Střely mimo: 3:5