SK Jankov vs. FK Olympie Týn nad Vltavou 2:0 (2:0)

Datum Čas Liga Sezóna Celkový čas Kolo
30. 4. 2023 17:00 Krajský přebor 2022/2023 90' 24

SK Jankov202
FK Olympie Týn nad Vltavou000

Oproti předchozímu zápasu v Třeboni jankovští nastoupili do utkání s Týnem odhodlaněji, na hřišti předvedli bojovný výkon a odměnou jim za to jsou veledůležité tři body. K těm je nasměroval svou premiérovou trefou Matěj Votava už ve 4. minutě. Po půlhodině hry přidal druhou branku Daniel Kočer a dvougólový náskok už zelenobílí ve zbytku utkání úspěšně uhájili. Olympie, která “anglický” týden zahájila nečekanou remízou s Jindřichovým Hradcem, neuspěla ani ve středu v Trhových Svinech, ani v neděli v Precis aréně.

Prachatice sobotní výhrou dostaly Jankov pod tlak. Kvalitní příprava na zápas a rychle vstřelená branka domácím fotbalistům notně pomohla. Ve 4. minutě důraznou prací nejprve vybojovali a následně udrželi balón na svých kopačkách Hofmann s Řepou, Točík s trochou štěstí poslal míč do běhu Matěji Votavovi, jenž obešel bránícího Maxu a mezi nohami gólmana Vachuty ho procedil až do branky. První trefa exdačického středopolaře v zelenobílém dresu byla na světě – 1:0. Vyrovnáno mohlo být záhy, přesněji hned po minutě. Bromův nákop do vápna hlavou poslal Dobal na zcela volného Mezeru, jenž poprvé v utkání poznal kvality gólmana Skály. Ten jeho zakončení pravou rukou reflexivně vyrazil. Ve 12. minutě Řepa na levé straně elegantně obešel Šáleného, ovšem svou následnou střelu si sám představoval určitě jinak, než jak se ve skutečnosti stalo. V 18. minutě došlo na druhý vzájemný střet Votavy s Vachutou. Votava dostal prostrkávačku od Hofmanna o fous delší než bylo potřeba a Vachuta včasným vyběhnutím tentokrát neinkasoval. Ve 30. minutě rozehrával rohový kop Hanzlík, míč se po několika odrazech dostal k Danielu Kočerovi, který přízemní střelou na zadní tyč zvýšil na 2:0. Hosté byli častěji na míči, ale v útočné fázi jim to drhlo a do nebezpečných situací se nedostávali. A tak to byl znovu Jankov, kdo podnikl výpad do otevřenější obrany. Maxovu rozehrávku vystihl Hanzlík, navedl si míč až do pokutového území, jenže v zakončení zvolil razanci na úkor přesnosti.

Návod, jak si pohlídat dvoubrankové poločasové vedení, dal v sobotu svým kolegům rezervní tým. Ten výhru 2:0 nad Borovany bez větších potíží pohlídal až do konce. V tomto případě to tak jednoduché nebylo, jelikož hráči Olympie nic nevzdali a byli stálou hrozbou pro jankovskou defenzivu. Například Dobalův střílený centr do malého vápna v 51. minutě nebyl vůbec marný a Skála musel být řádně ostražitý, což byl a míč vyrazil. Nedaleko třetího úspěšného zásahu byl i Jankov. V 56. minutě se Borovka obtočil kolem Račáka, po centru z levé strany nepříliš povedeně pálil Řepa a hlavou zakončující Hofmann poslal balón do tyče. O deset minut později odmítl po Řepově sklepnutí skórovat zkušený Hanzlík, který neměl v neděli zcela přesně seřízenou mušku. V 76. minutě přišla druhá tutovka hostujícího Mezery a druhé vylámání si zubů na Jakubu Skálovi. Nejaktivnější hostující fotbalista Račák hlavou připravil pro Mezeru gólovku, kterou na brankové čáře zázračně nohou zachytil Skála, jemuž bylo v pátek osmatřicet let a k narozeninám si dopřál fantastický zákrok. Osobní odměnou mu je čtvrté čisté konto v sezóně a celému Jankovu za poctivě odmakaný výkon zisk tří bodů nad pátým týmem tabulky.

SK Jankov – FK Olympie Týn nad Vltavou 2:0 (2:0)

Branky: 4. Votava, 30. Kočer

ŽK 2:3 (Hanzlík, Borovka – Procházka, Dobal, Maxa)

Střely na branku: 4:4

Střely mimo: 6:2