19. 3. 2023 15:00 Krajský přebor 2022/2023 90' 18

Výsledky

Klub1. poločas2. poločasSkóre
SK Jankov000
FK Protivín101

Ani na druhý pokus se fotbalisté Jankova bodů na jaře nedočkali. Po prohře v Olešníku dokonce neskórovali ani v domácím prostředí s Protivínem, kterému podlehli 0:1. Hostujícímu mužstvu vyšel úvod zápasu, když jednu ze dvou vytvořených šancí dokázali proměnit již v 8. minutě Martinem Říhou. Zelenobílí se ve druhé části zápasu marně snažili o vyrovnání. Nejblíže mu byli v 77. minutě po hlavičce Kupky, avšak Hornát míč vykopl z brankové čáry.

Útočné duo Protivína Petr – Říha bylo od začátku hodně vidět. Prvně jmenovaný obdržel v 6. minutě přihrávku od nestárnoucího Zacha, zbavil se stoperské dvojice Kupka – Kočí a z mírného úhlu se řítil sám na Komrsku. Ten mladého útočníka dobře vystál a jeho zakončení na přední tyč nohou vyrazil na roh. Jenže domácím toto varování nestačilo a za další dvě minuty vyslal Petr středem hřiště do dalšího sóla Martina Říhu. Ten měl v zakončení více štěstí a střelou o tyč poslal hosty do vedení – 0:1. Protivínští se s hrbolatým terénem sžili viditelně lépe a první půlhodinu byli lepším týmem. Až v závěru prvního poločasu se z jakési letargie probudili i domácí a třemi rohovými kopy v řadě otestovali pevnost hostující obrany. Ta byla pevná a vyrovnání nepřipustila.

Druhý poločas byl herně vyrovnaný, jen šancí bylo jako šafránu. Říha to zkoušel v 55. minutě tvrdou střelou z nějakých dvaceti metrů, ale Komrska byl připraven. O dvě minuty později to na druhé straně zkoušel také nebezpečně střídající Borovka, ovšem jeho pokus zamířil zhruba metr nad branku. Blízko vyrovnání byl Jankov v 77. minutě. Hanzlíkův rohový kop propadl až na zadní tyč, odkud se jej pokusil hlavou usměrnit do branky Kupka. To se povedlo, jenže na brankové čáře zaskočil za Váverku stoper Hornát a balón odkopl do bezpečí. V 81. minutě mohl přidat pojistku J.Vorel z přímého kopu, gólman Komrska své spoluhráče podržel. Tři minuty před koncem právě J.Vorel vysunul Hrachovce, ten přesprintoval Kočího, ale následně jankovskou branku netrefil. Mrzet ho to nemuselo, jelikož si Protivín nakonec tři body stejně z Precis arény odvezl.

SK Jankov – FK Protivín 0:1 (0:1)

Branky: 8. Říha

ŽK 4:3 (Hanzlík, Kočí, Maxa V. – as.trenéra, Fajtl – Hornát, Vorel J., Hrachovec)

Střely na branku: 1:8

Střely mimo: 2:2

Rohy: 7:7

Diváci: 178

Rozhodčí: Pečenka Miroslav – Šťastný Radek, Votava Pavel, delegát Vrchota Jaroslav

SK Jankov: Komrska – Fajtl, Kočí, Kupka, Votava – Řehoř (72. Píša J.), Hanzlík, Řepa, Rachač – Hofmann (72. Vokurka), Točík (46. Borovka)

FK Protivín: Váverka – Kulík, Vojta, Hornát, Zach – Hrachovec, Bečvář (89. Štěpka), Kozák (62. Vorel J.), Nedvěd (86. Leroy Buko) – Říha, Petr (56. Vojík)