Datum Čas Liga Sezóna Celkový čas Kolo
30. 3. 2024 15:00 Krajský přebor 2023/2024 90' 18

SK Jankov011
FK Protivín123

Po dvou stovkách a čtyřiceti jarních minutách okusili fotbalisté Jankova radost ze vstřeleného gólu. Bohužel, bylo to asi jediné pozitivum, které lze hledat v letošní domácí premiéře s Protivínem. Soupeř byl od počátku lepším mužstvem, dostal se do zaslouženého vedení, navíc se domácím vykartoval už v prvním poločase stoper Honner. A nebýt skvělých zákroků gólmana Skály, mohlo být rozhodnuto do poločasu. Zkušený gólman držel naděje zelenobílých, kterým se díky Hanzlíkově penaltě podařilo vyrovnat, avšak soupeř z Protivína nakonec přesilovku využil k dalším dvěma trefám a zaslouženým třem bodům.

Útočné duo Protivína Petr – Říha vykazovalo od úvodních minut velkou známku nebezpečnosti a jankovská obrana si s touto dvojicí nevěděla rady. Ve 14. minutě Borovka neuhlídal hlavičkujícího Říhu, jehož první velkou možnost v utkání zneškodnil Skála. O chvíli později si centr Bečváře opět našel na penaltovém puntíku Říha, tentokrát branku přestřelil. Ve 21. minutě se poprvé vážněji připomněl Adam Petr, který uprostřed hřiště přešel přes tři domácí hráče, přihrál doleva na Hrachovce, jenž mu míč v pokutovém území vrátil a dvaadvacetiletý útočník zamířil přesně k tyči – 0:1.Tentýž hráč se zjevil o šest minut později sám před Skálou, ale tentokrát zvítězily zkušenosti domácího gólmana. Jankov se víceméně trápil a Píchu v hostující brance tak zaměstnal pouze střílející Kočer doprostřed. Druhé branky se hostující tým dočkal ve 35. minutě, kdy nejprve Hrachovec trefil břevno a dorážející Petr hlavou usměrnil míč do branky. Pomohl si u toho však nedovoleným způsobem na stopera Honnera a branka tak uznána nebyla. Právě Honner o minutu později podruhé v zápase fauloval za žlutou kartu a duel pro něho skončil o dost dříve, než sám očekával. Nicméně na jednobrankovém vedení Protivína se do poločasu už nic nezměnilo, byť tutovka Petra z malého vápna po gólu jasně volala, jenže Skála byl proti a dalším perfektním zákrokem své spoluhráče notně podržel.

Tým trenéra Miroslava Říhy měl všechny trumfy ve svých rukách, přesto si duel zkomplikoval, když po hodině hry přišel faul veterána Zacha na dravého Kočera a Jankovští dostali výhodu pokutového kopu. Aleš Hanzlík se z penaltového puntíku nemýlil, byť si na jeho střelu gólman Pícha sáhl – 1:1. Nadějný nerozhodný stav drželi domácí ale jen sedm minut, než přišel pas za obranu na Říhu, první chybičku vytvořil i chybně vyběhnuvší Skála a Martin Říha technickým lobem vrátil hostům vedení – 1:2. Definitivní rozhodnutí přinesla 79. minuta, průnik Martina Říhy do šestnáctky, přetlačení dvou domácích zadáků a šťastná střela, která zapadla k tyči – 1:3. Ještě než dvougólový střelec Protivína vystřídal, pokoušel se v 81. minutě o hattrick, avšak další Skálův skvělý zákrok mu radost z třígólového odpoledne odepřel. Smutnit nemusel, hosté si z Precis arény zasloužené tři body stejně odvezli.

SK Jankov – FK Protivín 1:3 (0:1)

Branky: 60. Hanzlík z pen. – 21. Petr, 67. a 79. Říha

ŽK 6:0 (Honner 2x, Borovka, Votava, Kočer, Bürger – ved.mužstva)

ČK 1:0 (37. Honner)

Střely na branku: 2:7

Střely mimo: 1:5