Datum Čas Liga Sezóna Celkový čas Kolo
22. 8. 2021 17:00 Krajský přebor 2021/2022 90' 4

SK Jankov112
FK Protivín000

Pavel Prenner ve 37. minutě vstřelil první gól Jankova v nové sezóně. Jak se později ukázalo, byl to gól vítězný. Protivín měl sice v Precis aréně řadu šancí, ale selhal v koncovce. Výhru zelenobílých v poměru 2:0 pečetil šest minut před koncem Martin Kollár. Jankov po vydřeném vítězství získal první tři body!

Ve 2. a 6. minutě se do prvních zakončení dostal domácí kapitán Kroneisl, jenž nastoupil na pozici stopera. V obou případech zakončoval po rohových kopech, v obou případech nepřesně. To šance oslavence Kasíka, jenž v den zápasu slavil dvaadvacáté narozeniny, ve 12. minutě byla vyložená. Po centru Vorla z pravé strany hlavičkoval z malého vápna, ale Komárek předvedl fantastický zákrok. Po čtvrthodině hry pronikl po levé straně až do šestnáctky Hrachovec, jeho střelu levačkou Komárek vytěsnil na rohový kop. Poté se pokoušel o překvapivou střelu Prenner, ale neuspěl. Stejně dopadl i Voráček, jehož střela ve 22. minutě z hranice pokutového území mířila nějaké tři metry nad branku. Ve 31. minutě vyvezl balón Kroneisl, po narážečce s Prennerem míč doputoval přes Sypala až k Řehořovi, který Barbotkina v hostující brance nepropálil. Největší starosti přinášel domácí obraně rychlonohý Říha, jehož vysunul Vorel, ale Říhovo zakončení se v dobré příležitosti do prostoru branky nevešlo. Výbuch emocí nastal v Precis aréně ve 37. minutě, kdy po akci Schönbauera se Sypalem nejprve Voráček neproměnil tutovou šanci, ovšem Barbotkinem vyražený míč doputoval k Pavlu Prennerovi, jenž ho obratem vrátil do branky – 1:0. Z gólu se radoval i Protivín, konkrétně ve 40. minutě, kdy po standardní situaci dopravil balón do sítě J.Vorel, leč zvednutý praporek asistenta rozhodčího signalizující ofsajd radost z gólu překazil. Vzápětí nejlepší hráči hostů Vorel s Říhou opět překombinovali domácí zadáky, jenže druhý jmenovaný branku přestřelil. A když ve 43. minutě Komárek vyrazil Vorlovu střelu, šlo se do kabin za těsného vedení Jankova.

V 56. minutě měl regulérní vyrovnání na svých kopačkách Říha, ale gólovku z malého vápna neproměnil. Opět se zaskvěl Komárek. O tři minuty později předvedli hosté ukázkový rychlý protiútok, na jehož závěru připravil Říha dobrou pozici Hrachovcovi, ale ten jí zužitkovat nedokázal. A znovu Říha. V 67. minutě po přihrávce koho jiného, J.Vorla, pálil z osmi metrů nad. Čím více se blížil konec duelu, tím více se otvírali zadní vrátka v hostující defenzivě a domácí fotbalisté měli několik velkých možností, jak utkání rozhodnout. V 74. minutě po Kollárově pasu nedokázal potrestat Barbotkinovo vyběhnutí Mizera. Míč skončil zhruba dva metry vedle opuštěné branky. Ani narůstající silný déšť nerozhodil z pohody chytajícího Komárka, který si bezpečně poradil se střelou Vorla. V 81. minutě po Honnerově pasu upaloval sám na bránu střídající Benda, rozhodnutí ale nepřišlo. A to ani o dvě minuty později, kdy Řehoř připravil tutovku Mizerovi, který napálil balón do břevna a dorážející Benda branku přestřelil. Jenže o minutu později se Benda vydal za nákopem Jirkovského, unavený Zach ho zastavit nedokázal a Benda přihrávkou do druhé vlny vybídl Martina Kollára, který s chladnou hlavou poslal míč přesně k tyči – 2:0. To byla definitivní tečka, závěr se dohrál už v klidu a Jankov si tak připsal vydřené, ale důležité vítězství.

SK Jankov – FK Protivín 2:0 (1:0)

Branky: 37. Prenner, 84. Kollár

ŽK 1:0 (Řehoř)

Střely na branku: 7:9

Střely mimo: 7:7