SK Jankov vs TJ Spartak Kaplice 6:7 (4:0)

Výsledky

Klub1. poločas2. poločasSkóre
SK Jankov426
TJ Spartak Kaplice077

První zápas Jankova a Kaplice v roce 2022 nabídl třináct branek, několik tyčí a břeven, ale především totální kolaps Jankovských ve druhém poločase. Ti vedli o čtyři branky, čtvrt hodiny před koncem ještě o tři, nakonec během druhého poločasu inkasovali nevídaných sedm gólů a z utkání odešli poraženi hokejovým výsledkem 6:7.

Celý první poločas byl v dominanci Jankova. Ten představil dvě nové a jednu staronovou tvář. Tou byl Martin Popelka, který by se měl po půlroční zahraniční štaci vrátit zpět na místo činu, a byl to právě on, kdo již ve 3. minutě po Řehořově centru z pravé strany otevřel skóre – 1:0. O tři minuty později se z levé strany prodral do šance Schönbauer, ale Schneidera neprostřelil. Spartak za první půli zahrozil v podstatě pouze jednou. A to po spolupráci Lesňáka se zakončujícím Štěpánkem, který zacílil nad branku. V 10. minutě Hanzlíkův pas sklepl Schönbauer k Popelkovi, jehož pokus Schneider vyrazil a dorážející Voráček trefil trestuhodně pouze tyč poloodkryté branky. Následně to zkoušel ze střední vzdálenosti Hüttner, avšak Schneider byl připraven. Skóre se měnilo znovu ve 22. minutě po pěkné akci Voráčka, Kočera a v utkání podruhé skórujícího Martina Popelky – 2:0. Za dalších pět minut vysunul Kollár Jana Schönbauera, který si nadvakrát poradil se Schneiderem – 3:0. Po půlhodině hry už to bylo o čtyři góly, když si Hüttnerovu nabídku před branku srazil do vlastní sítě Čutka – 4:0. Přes stálý tlak Jankova se skóre do půle už neměnilo, byť například po centru Řehoře a z voleje střílejícího Hüttnera k tomu nechybělo mnoho, leč míč orazítkoval jen břevno kaplické branky.

Do druhého poločasu oba trenéři prostřídali, což výrazněji pomohlo Spartakovcům, kteří hru absolutně vyrovnali a postupem času dokonce přebrali iniciativu celého dění na hřišti. Přesto jako první opět hrozili Jankovští. Nadějnou akci Lovičky s Popelkou zakončil střílející Sypal, jenže bez gólového úspěchu. Na druhé straně to zkoušel z přímého kopu Gutheis, zamířil těsně nad branku. Po odchodu stopera Kollára a třem změnám v defenzivní řadě domácích se začaly čím dál více objevovat díry, což bylo jak ušité na míru navrátilci do kaplického týmu Jakubu Lesňákovi. Ten svou rychlostí využil volnějšího prostoru a v 57. minutě snížil – 4:1. Na to zareagoval Jankov centrem Jirkovského, sklepnutím Popelky a technicky k tyči střílejícím Aleši Hanzlíkovi, další nové tváři “zelenobílých” – 5:1. Ze třinácti vstřelených branek byla tou nejkrásnější střela Jiřího Divokého z 64. minuty. Po nakrátko rozehraném rohu napřáhl hostující záložník k nádherné střele ze střední vzdálenosti, která skončila v šibenici – 5:2. Chvíli nato vezl další nášup Lesňák, který šel sám na Komrsku, jenže nová gólmanská posila Jankova kaplického ostrostřelce vychytala. Ovšem ne na dlouho. V 69. minutě to byl nezastavitelný Lesňák, který utekl po levé straně, naservíroval balón na malé vápno a střídající Erik Pastier snížil už na rozdíl dvou branek – 5:3. Jednou z mála povedených akcí se blýskl i Jankov. V 76. minutě předvedli rychlou pohlednou akci Kočer, Lovička a Beránek, na jejímž konci byl úspěšně zakončující Martin Lovička – 6:3. Kdo by si pomyslel, že domácí účastník krajského přeboru, čtvrt hodiny před koncem s tříbrankovým vedením v zádech, ještě odejde poražen. Jenže stalo se. V tom je fotbal krásná hra, ovšem povídejte to realizačnímu týmu Jankova. Závěr zápasu byl v jasné režii Spartaku a především útočné dvojky Lesňák – Pastier. Po spolupráci těchto dvou fotbalistů Erik Pastier snížil na 6:4 a v 80. minutě svým třetím gólem dokonce na 6:5. Srovnáno bylo čtyři minuty před koncem, kdy se nerozpakoval Václav Kuchař a střelou z voleje zamířil k tyči – 6:6. Poslední slovo si vzal jednoznačně nejlepší hráč Kaplice Jakub Lesňák, který nejprve trefil tyč, aby o pár vteřin později, přesně v 90. minutě, výsledek otočil – 6:7.

SK Jankov – TJ Spartak Kaplice 6:7 (4:0)

Branky: 3. a 22. Popelka, 27. Schönbauer, 31. Čutka vlastní, 61. Hanzlík, 76. Lovička – 69., 78. a 80. Pastier, 57. a 90. Lesňák, 64. Divoký, 86. Kuchař