Datum Čas Celkový čas
5. 3. 2023 15:45 90'

SK Lhenice101
SK Jankov112

Zimní příprava fotbalistů Jankova je u konce. Na jejím závěru sehráli v pořadí čtvrté přípravné utkání. I tentokrát neměl realizační tým v čele s hlavním koučem Otakarem Matoušem k dispozici kompletní kádr, ovšem nemalé absence řešil i trenér domácích Ivo Čech. Zápas nakonec zvládl favorit z krajského přeboru výhrou 2:1, ale herně nepřesvědčil. Příští neděli čeká na Jankovské vstup do jarních odvet na hřišti Olešníku.

Hosté od úvodu očekávaně více drželi balón, ale Lheničtí dobře organizovaní stoperem Tůmou je k šancím nepouštěli. Výjimkou byla standardní situace v 7. minutě, kdy to ostrým polocentrem a polostřelou vyzkoušel nečekaně Řehoř a Plojhar se v brance musel řádně natahovat. Postupně začaly i Lhenice vystrkovat útočné růžky, k čemuž jim notně dopomohla 20. minuta a v ní vstřelená branka, která hosty viditelně vykolejila. Velký kus práce odvedl drzým průnikem Máčl a na konci akce byl dorážející David Jirkovský – 1:0. V následujících minutách se Jankovští trápili více než se soupeřem sami se sebou a svojí nepřesností. Přesto se jim podařilo ještě do poločasu vyrovnat. Ve 40. minutě se na útočný výlet středem hřiště vydal Řehoř, v pokutovém území se míč šťastně odrazil k Danielu Točíkovi, jenž hned ve svém prvním utkání za Jankov dokázal skóroval – 1:1.

Druhé dějství příliš šancí nepřineslo. Aktivitu držel ve své moci Jankov, jenže k nebezpečným šancím se dostával velmi těžce. A tak mu k jedné z nich domohl chybující Kiš, čehož se pokoušel využít technickou střelou Hofmann, ovšem branku zhruba o metr minul. Kolem 70. minuty se tlak stupňoval a Plojhar se musel v domácí brance činit. Hofmannův pokus pod břevno vyrazil na roh, stejně tak nebezpečnou a tečovanou střelu Hüttera. V 72. minutě už byl krátký. Krásnou individuální akcí se blýskl Točík, Hofmannovo zakončení Plojhar ještě zneškodnil, avšak na dorážku Jakuba Vokurky už neměl nárok – 1:2. O pár minut později to střelou z hranice šestnáctky zkoušel opět Vokurka, střelu doprostřed Plojhar pokryl. Závěrečná snaha “Peckářů” k vyrovnání nevedla. Největší šanci měl Máčl, jenže střelou z dobré pozice Komrskovu branku minul.

SK Lhenice – SK Jankov 1:2 (1:1)

Branky: 20 Jirkovský D. – 40. Točík, 72. Vokurka