Datum Čas Liga Sezóna Celkový čas Kolo
26. 5. 2024 17:00 Krajský přebor 2023/2024 90' 26

SK Jankov101
SK Mirovice145

Sobotní výsledky týmů, které s posledním Jankovem hrají o záchranu v krajském přeboru, dostaly zelenobílé pod enormní tlak. Semice i Dražice dokázaly zvítězit, a tak potřebovali zisk tří bodů jako sůl i Jankovští. Těm se do sestavy vrátili Bürger, Honner nebo třeba Bohoněk, bohužel ze zdravotních důvodů zase vypadl kapitán Kočí. Po prvním poločase mohli svěřenci trenéra Martina Kročáka na tři body ještě směle pomýšlet, vyrovnaný stav jim dával slušné naděje. Jenže ve druhé části zápasu se projevila nadstandardní kvalita hostujících útočníků Dolejše s M.Štochlem, kteří jankovskou obranu rozebrali do posledního šroubku. Konečný výsledek 1:5 definitivní razítko na sestup Jankova sice nedal, ovšem záchrana, po průběhu jara, je zřejmě fantasy utopie.

Mirovice vstoupily do utkání sebevědomě a hned po dvou minutách dopravily balón za Komárkova záda, jenže kvůli ofsajdu gól neplatil. Regulérní trefy se tak dočkaly až v 6. minutě, kdy zatáhl míč po pravé straně Dolejš, ideálně načasoval přihrávku na nabíhajícího Matěje Štochla a ten si z malého vápna poradil – 0:1. Odpověď Jankova přišla vcelku rychle. V 8. minutě po dobré Lovičkově práci pálil z voleje Bürger, jenže zamířil vedle. O minutu později to byl právě Dolejš, který uprostřed pole přišel o balón, Tejko vysunul Petra Borovku, který pěkným obstřelem na zadní tyč vyrovnal – 1:1. Následně se o slovo přihlásili opět hostující fotbalisté. M.Štochl střelou z vápna prověřil připravenost Komárka, J.Převrátil zase po individuální akci jankovskou branku zhruba o půl metru minul. Centimetry dělily od vedoucí trefy domácího Lovičku, který ve 27. minutě obral o balón Husara, byl sám před gólmanem Čejdíkem, jenže branka mu byla malá. Na druhé straně si Komárek celkem bezpečně poradil s nebezpečnou střelou Vondráka, kdežto střelu Točíka Čejdík neudržel, a tak musel rychle na nohy, aby celou situaci zachránil před dorážejícím Tejkem. To se mu podařilo, proto v poločasové přestávce svítilo na ukazateli skóre 1:1, které dávalo šanci oběma celkům.

Jenže stejně jako v první půli i v té druhé začaly mnohem lépe Mirovice. Mařík na polovině hřiště vystihl kličku Votavy, vyslal do sprintérského souboje Matěje Štochla s Honnerem, který vyšel vítězně pro hostujícího útočníka, stejně jako následný souboj s gólmanem Komárkem. Střela na zadní tyč – 1:2. V 57. minutě zatáhl Bürger nějakých třiadvacet metrů od branky za ruku Jakuba Převrátila, pískal se přímý kop a sám faulovaný pěknou střelou přes zeď navýšil hostující vedení – 1:3. To byla pro Jankov rána, ze které se už domácí borci neoklepali. Navíc byli moc rádi, když do jejich nefungující obrany vlétl Císař, řítil se sám na Komárka a od další pohromy je zachránila tyč. Vykřesat naději se po Bohoňkově rohu pokoušel hlavičkující Honner, leč tomu chyběla větší razance i přesnost. O dost blíže snižující trefě byl po rychlém breaku a Bohoňkově kolmici Borovka, který si na hraně pokutového území zasekl míč a technickou střelou olízl břevno Čejdíkovy branky. Jak zakončovat útočné akce předvedly Mirovice v 71. minutě. Prsty v tom měl opět Dolejš, distributor většiny hostujících akcí. Na pravé straně si pohrál s Jirkovským, naservíroval míč do vápna, kde střídající Jakub Král s pomocí tyče překonal Komárka počtvrté – 1:4. V 77. minutě vyslal na Čejdíka tvrdou ránu Bohoněk a strážce mirovické branky byl sakra rád, že střela jankovského záložníka mířila přímo doprostřed. Ruce ho brní možná ještě teď. Přesto si chvíli na to bravurně poradil s tutovkou Vokurky, kterého do úniku vyslal Točík, s dorážkou mu následně pomohl Jakub Štochl. Ten v následné reakci zakopl balón, za což uviděl druhou žlutou a ze hřiště musel neplánovaně už o deset minut dřív. To M.Štochl na druhé straně hřiště usiloval o hattrick, o který ho v 84. minutě připravil na brankové čáře obětavým zákrokem Jirkovský. Asi netřeba zmiňovat, že gólovou příležitost svému spoluhráči vytvořil neúnavný Dolejš. Dobré šance měl i Jankov. Po dalším parádním vysunutí Točíka se řítil z úhlu sám na Čejdíka Sklář, avšak branka Mirovic mu byla malá. To Matěj Štochl góly střílet umí, což potvrzuje celou sezónu a dokonale to potvrdil i v Precis aréně. Tři minuty před koncem do úspěšného konce dotáhl rychlý break svého mužstva, zaznamenal třetí gól v utkání a celkově sedmnáctou trefou v ročníku stvrdil hostující vítězství – 1:5.

SK Jankov – SK Mirovice 1:5 (1:1)

Branky: 9. Borovka – 6., 50. a 87. Štochl M., 57. Převrátil J., 71 Král

ŽK 1:4 (Bürger – Husar, Štochl M., Štochl J. 2x)

ČK 0:1 (80. Štochl J.)

Střely na branku: 7:12

Střely mimo: 7:5