SK Jankov vs. SK Otava Katovice 1:4 (0:1)

Datum Čas Celkový čas
15. 7. 2022 18:00 90'

SK Jankov011
SK Otava Katovice134

Páteční podvečerní duel Jankova s Katovicemi byl pro oba celky prvním herním testem právě probíhající letní přípravy. Přestože oba trenéři nemohli využít služeb všech svých hráčů, v Precis aréně se hrál poměrně pohledný fotbal. Dle očekávání měl navrch divizní favorit z Katovic, který byl častěji na míči a především dokázal využít čtyři ze svých vytvořených šancí. Domácím se podařilo skórovat pouze jednou, proto nakonec prohráli 1:4.

Jako první z hráčů zahajovacích sestav se do zakončení dostal L.Bálek, jehož nebezpečná střela nakonec skončila nad brankou. Po čtvrthodině hry získal na útočné polovině míč Hanzlík, krásně vysunul nabíhajícího Čermáka, jenž v obrovské příležitosti nedokázal překonat skvěle zakročujícího Švehlu. Vytáhnout se musel také domácí strážce branky D.Mádl, jenž nejprve kryl střelu Habora a proti stejnému hráči se blýskl nádherným zákrokem ve 36. minutě, kdy zneškodnil Haborovu hlavičku po přesném centru D.Bálka. Skóre se poprvé měnilo šest minut před pauzou. D.Bálek vysunul posilu z Olešníka Dominika Štěcha, který tvrdou dělovkou o tyč nedal Mádlovi šanci – 0:1. Ještě do poločasu se pokusili o vyrovnání jedovatou střelou Voráček a především Beránek, kterému připravil tutovku krásnou přihrávkou Hüttner, ale domácí zkušený fotbalista Švehlovu branku přestřelil.

Po změně stran zpočátku nejvíce zlobil David Bálek, který patřil mezi nejlepší hráče na trávníku. V 50. minutě si navedl míč do střelecké pozice, jenže Melichara ještě nepřekonal. Ovšem z následného rohu se po šikovné hlavičce mohl radovat – 0:2. O tři minuty později převzal přihrávku od Hüttnera Daniel Kočer a pěknou technickou střelou k tyči snížil – 1:2. Za další dvě minuty se tentýž hráč po Klímově sklepnutí pokoušel o vyrovnání, ale tentokrát mu přáno nebylo. V 66. minutě předvedl své střelecké kvality Petr Kotrba. Z přímého kopu nádhernou trefou zakroutil míč přímo do šibenice – 1:3. Nováček v jankovské brance Melichar poté vychytal Štěcha, při Požárkově šanci měl i trochu štěstí, ale v 84. minutě, kdy nejprve vyrazil střelu L.Bálka, už byl krátký na dorážku Michala Požárka – 1:4. V závěru měli Jankovští dvě příležitosti na snížení nepříznivého výsledku. Střelu Pytlíka Provazník chytil a dvě minuty před koncem po pohledné akci Hanzlíka, Mizery a Kollára měl gól na noze mladík Vokurka, bohužel pro domácí branku minul.

SK Jankov – SK Otava Katovice 1:4 (0:1)

Branky: 53. Kočer – 39. Štěch, 50. D. Bálek, 66. Kotrba, 84. Požárek