Datum Čas Liga Sezóna Celkový čas Kolo
10. 9. 2023 17:00 Krajský přebor 2023/2024 90' 6

SK Jankov000
SK Rudolfov134

Leckdo, především fanoušci Jankova, byli zvědavi, jak jejich miláčci naloží s domácím utkáním s Rudolfovem po nečekané výhře v předchozím kole v Milevsku. Kdo do Precis arény dorazil, aby se přesvědčil, že to nebyla náhoda, odcházel zklamán… A to je ještě mírně řečeno… Do okresního derby vstoupil Rudolfov vstřeleným gólem ve 4. minutě, v poklidu se zatáhl a čekal, jak Jankovští zareagují. A ti zareagovali tak, že vlastně nezareagovali vůbec. Výkon domácích byl zoufalý a “Perštát” toho po změně stran náležitě využil. Výsledek 0:4 zcela odpovídá realitě!

Brzká inkasovaná branka s domácími samozřejmě zacloumala. Na druhou stranu měli před sebou šestaosmdesát minut, ve kterých mohli nepříznivé skóre smazat. Centr Šindeláře a přesná hlavička Vojtěcha Vejvara se však nad průběhem zápasu podepsala více než výrazně – 0:1. Hosté přenechali iniciativu na dotahujících domácích, kteří se sami přesvědčili, že tvořit je zcela něco jiného a složitějšího než “bořit”. Tři nepřesné pokusy Točíka, jeden Hüttnera a jeden Hájka bylo to jediné, co zelenobílí za úvodních pětačtyřicet minut vymysleli. Nutno dodat, že ani jedna ze zmíněných střel nevyrušila gólmana Teringla z poklidného spánku. Rudolfov překročil polovinu soupeře zhruba třikrát za poločas, ale když se tak stalo, byl nebezpečný. Třeba střela Fischera ve 41. minutě skončila na tyči Skálovy branky.

Co se dělo v domácí kabině během poločasové přestávky můžeme jen spekulovat, ovšem po návratu na hřiště se směrem k lepšímu nestalo zhola nic. Ba naopak. A určitě to ovlivnila situace z 50. minuty, kdy dostal dlouhý pas do běhu Martin Fischer, bránícího Jirkovského se Skálou vzal na kolotoč a do prázdné branky vedení Rudolfova zdvojnásobil – 0:2. Vrátit mohl Jankov do hry po akci Borovky a Vokurky na pravé straně do boční sítě zakončující Hüttner. Leč nestalo se. A tak si vzal slovo na druhé straně spielmachr Radim Pouzar, který si převzal míč od Fischera a v 59. minutě utaženou střelou levou nohu k tyčí zavěsil – 0:3. Potlesk si zasloužila akce domácích v 64. minutě, ze které resultovala pěkná střela Lovičky. Ta byla pohříchu jediná, se kterou měl práci Teringl, navíc směřovala přímo doprostřed a tak mu druhé čisté konto v řadě nepřekazila. V 70. minutě měl na kopačce svůj druhý gól v utkání Vejvar po dobré práci svých spoluhráčů na levé straně, jenže Skála jeho střelu z první nohou vyrazil. Přesto se Vojtěch Vejvar své druhé trefy dočkal. Deset minut před koncem dokonale zužitkoval přesný centr Pouzara a upravil na konečných 0:4. V nastaveném čase se ještě na Skálu řítil střídající mladík Toman, ale na domácího gólmana si nepřišel. Výkon Jankova se nebojíme nazvat fiaskem, vítěznému Rudolfovu gratulujeme nejen k výhře v derby, ale i k parádnímu vstupu do sezóny.

SK Jankov – SK Rudolfov 0:4 (0:1)

Branky: 4. a 80. Vejvar, 50. Fischer, 59. Pouzar

ŽK 4:1 (Hájek, Hüttner, Jirkovský, Skála – Tyrpák)

Střely na branku: 1:7

Střely mimo: 7:1