Datum Čas Liga Sezóna Celkový čas Kolo
28. 9. 2021 15:30 Krajský přebor 2021/2022 90' 1

SK Jankov224
SK SIKO Čimelice101

Body potvrzeny! Jankov dva dny po výhře v Třeboni opět zvítězil, v Precis aréně zdolal poměrně jednoznačně Čimelice. K výhře mu pomohly dva bleskurychle po sobě jdoucí góly po dvaceti minutách hry a další dva v úvodu druhého poločasu. Ty měl na svědomí Antonín Sypal, pro něhož to byly první dvě ostré trefy, z nichž ta první stála opravdu za to.

Právě Sypal byl první, kdo poprvé ohrozil jednu z branek soupeře. V 11. minutě se dostal ke střele z vápna, ale to ještě mířil nepřesně. Podobně dopadl pokus Kollára v 18. minutě po Schönbauerově centru, ale nutno přiznat, že byť byl zkušený středopolař v dobré pozici, situace to jednoduchá nebyla. Skóre se poprvé měnilo až ve 22. minutě. Voráčkovu střelu z pětadvaceti metrů Bašta pouze vyrazil a dobíhající Pavel Mizera poslal Jankov do vedení – 1:0. Ještě ani neutichly oslavy domácích fandů a po čtyřiceti vteřinách lovil Bašta míč ze své branky podruhé. Sypalův nákop Kollár prsy sklepl na Schönbauera, ten poslal křižnou nabídku na zadní tyč, kde číhal Lukáš Fajtl – 2:0. Ve 34. minutě využil chybné rozehrávky hostů Schönbauer, zatáhl míč po levé straně, vrátil ho pod sebe na Sypala, jenž v obrovské příležitosti zamířil těsně vedle. Jenže Jankovští se o minutu později dopustili zbytečné chyby, kterou hosté náležitě potrestali. Beránek poslal naslepo malou domů, toho využil číhající Daniel Petřík a vrátil SIKO do hry o body – 2:1. Za další dvě minuty poslal Kollár svůj rohový kop na zadní tyč, hlavičkující Kroneisl dostal balón do sítě, ale v souboji s Hegenbartem si pomohl rukami a sudí Dunovský branku neuznal.

Na začátku druhého poločasu se po rohovém kopu dostal k povedené střele Voráček, Bašta se blýskl dobrým zákrokem a střelu vyrazil. Jenže vzápětí přišla nádherná individuální akce Antonína Sypala ve stylu Lionela Messiho. Devatenáctiletý hráč, který se vrátil do sestavy po dvouzápasové pauze způsobené zraněním, převzal balón na půlce hřiště od Honnera a úchvatným sólem si došel pro premiérový gól za SK Jankov – 3:1. Domácí byli na koni, což potvrdili v 54. minutě další skvělou akcí. Tu započal ziskem míče Lošek, Schönbauer z levé strany poslal míč na malé vápno a Antonín Sypal si po premiérové trefě připsal hned druhou – 4:1. Čimelice se pokusily zkorigovat nepříznivé skóre střelou Říhy, které však chyběla větší přesnost. V 68. minutě vyslal na Baštovu branku krásnou střelu Beránek, gólman Čimelic se zaskvěl neméně povedeným zákrokem. Bašta zasahoval i proti střele neúnavně útočícího stopera Loška. Jeho dělovku vyrazil na břevno, následná dorážka Bendy, která skončila v síti, pro ofsajd neplatila. Jedním skvělým zákrokem předvedl svůj um i domácí strážce branky Komárek. V 71. minutě zneškodnil velkou příležitost hostů, kterou jim připravili svojí chybou domácí zadáci. O vítězi nebylo pochyb, Jankov bere podruhé v řadě tři body.

SK Jankov – SK SIKO Čimelice 4:1 (2:1)

Branky: 22. Mizera, 23. Fajtl, 47. a 54. Sypal – 35. Petřík

ŽK 2:2 (Kroneisl, Benda – Káš, Petřík)

Střely na branku: 7:3

Střely mimo: 4:2