Datum Čas Liga Sezóna Celkový čas Kolo
14. 9. 2023 17:30 Krajský přebor 2023/2024 90' 4

SK Jankov112
TJ Dražice000

Čtvrteční dohrávkou SK Jankov – TJ Dražice bylo s téměř třítýdenním zpožděním zakončeno čtvrté kolo krajského přeboru. V loňském ročníku oba vzájemné souboje těchto soupeřů skončily shodně výhrou 2:0 hostitelského týmu. Nastolený trend pokračoval i v této sezóně. V pro oba celky ze spodku tabulky důležitém střetnutí se dokázali prosadit pouze domácí, v každém z poločasů jednou, a po výhře 2:0 se tak v Jankově radují z druhého vítězství aktuálního ročníku. Premiérovou trefou za “A” – tým pečetil jankovské tři body Marek Kocian.

Čtvrteční podvečer přilákal do Precis arény necelých sto padesát diváků, kteří byli od úvodního hvizdu rozhodčího Vicana svědky nepříliš pohledného, o to více nervóznějšího zápasu. Vyrovnaný part se zpočátku proměnit v nebezpečnější dařilo hostům z Dražic. Především předsezónní posile Arsenu Fuleiovi, který na levé straně zle domácím hráčům zatápěl. V 6. minutě si právě z levé strany navedl míč do střelecké pozice a nebezpečnou střelou Skálovu branku zhruba o metr minul. Do stejného prostoru poté zamířil ve 13. minutě hlavičkující Běhoun po Studenovského rohu. V 16. minutě už Studenovský dostal míč do branky, jenže při zpracování míče si pomohl rukou a gól tak neplatil. První opravdu velká možnost se v Jankově zrodila po dvaadvaceti minutách hry. Z ničeho nic se za domácí zadáky dostal zmiňovaný Fulei a kolem Hájka poslal balón do tyče. Jankovským to trvalo poměrně dlouho, než se dostali do provozní teploty. Ale do vedení se dostali právě oni. Ve 24. minutě přihrával Hanzlík a Pavel Hájek potvrdil přesně to, proč ho v Jankově pořizovali. Míč si připravil na svou silnou levačku a nechytatelnou střelou na zadní tyč parádně zavěsil – 1:0. Celkem slušnou palebnou pozici měl po půlhodině hry Turek, avšak svou střelu namířil pouze doprostřed do připraveného Skály. Druhá, leč předčasná radost propukla v Precis aréně těsně před přestávkou, kdy po akci Točíka dopravil balón do sítě Vokurka, jenže zvednutý praporek asistenta rozhodčího domácí nadšení rázem zchladil.

Devatenáctiletý Fulei o sobě dával vědět i po změně stran. Ve 49. minutě si tradičním způsobem přes tři protihráče navedl míč do střelecké pozice, vypálil o dost přesněji než v první půli, ovšem Skála jeho pokus směřující k tyči vyrazil na rohový kop. S přibývajícími minutami se stupňovala už tak vysoká porce nervozity jak na trávníku, tak především na střídačce hostujícího týmu, kde krátce po sobě uviděli žluté karty jak zdravotník Ursacher, tak vedoucí mužstva Stuchlík, který byl následně i po druhé žluté vykázán z lavičky. Mezi tím se na trávníku o pozornost přihlásil taktéž střelec dosavadní jediné branky Hájek, který v 67. minutě vyprášil rukavice gólmana Počinka. V 70. minutě chtěl přítomným ukázat své dovednosti zkušený Hanzlík, jenže z přímého kopu nezamířil do prostoru tří tyčí. To se povedlo až o dvě minuty později střídajícímu Kocianovi. Po akci Jankova středem hřiště vyplaval Marek Kocian s míčem u nohy za hostujícími stopery, obešel Počinka a do prázdné branky zapsal premiérovou mistrovskou trefu za “A” – tým Jankova – 2:0. V pravý moment! Jankovští vedli o dva góly, ale rozhodnuto zdaleka ještě nebylo. V 78. minutě po rychlém protiútoku nastřelil balón do břevna Turek. Na druhé straně zase po Hanzlíkově rohu hlavičkoval Hájek a svůj um musel předvést i Počinek. V pokračující akci pak promarnil svou příležitost další z domácích mladíků Sklář. Branková konstrukce za Jakubem Skálou se potřetí v utkání otřásla čtyři minuty před koncem, kdy břevno rozezvučel hlavičkující Mareš. Dražicím nebylo v Precis aréně přáno skórovat. Skála si připsal první shoutout a Jankov druhé vítězství v sezóně.

SK Jankov – TJ Dražice 2:0 (1:0)

Branky: 24. Hájek, 72. Kocian

ŽK 3:6 (Hanzlík, Točík, Bürger – Hornát, Veselý, Horka, Ursacher – zdravotník, 2x Stuchlík – vedoucí mužstva)

ČK 0:1 (75. Stuchlík – vedoucí mužstva)

Střely na branku: 4:4

Střely mimo: 2:5

Rohy: 2:2

Diváci: 148

Rozhodčí: Vican Miroslav – Kollmann Jaroslav, Kříž Karel, delegát Hanzal Jiří

SK Jankov: Skála – Beníšek, Jirkovský, Kočí, Borovka – Vokurka, Hanzlík, Hüttner (56. Kocian), Točík (90. Bürger), Lovička (77. Sklář) – Hájek (86. Hütter)

TJ Dražice: Počinek – Sváček, Veselý, Hornát (14. Turek), Páša – Studenovský, Svojše (55. Horka), Štecher J., Štecher D. (82. Böhm), Fulei – Běhoun (55. Mareš)