SK Jankov vs. TJ Hluboká nad Vltavou 1:4 (0:2)

8. 10. 2023 16:00 Krajský přebor 2023/2024 90' 10

Výsledky

Klub1. poločas2. poločasSkóre
SK Jankov011
TJ Hluboká nad Vltavou224

Po Třeboni a Olešníku se v Precis aréně představil další tým z čela tabulky. Tentokrát z úplného vrcholu. Leader krajského přeboru s exjankovským trenérem Petrem Kadlecem, gólmanem Pavelcem a útočníkem Sypalem, kteří v minulosti zelenobílé barvy taktéž oblékali. Herní kvalita mezi oběma soupeři byla naprosto jednoznačná. Hosté zadělali na povinné tři body dvěma slepenými góly po půlhodině hry a když byl v závěru poločasu vyloučen domácí kapitán Kočí, měli cestu k vítězství krásně nalajnovanou. A situaci jim nijak výrazně neztížil ani snižující gól Daniela Točíka krátce po změně stran.

Očekávaný průběh hry se začal naplňovat od prvních vteřin. Hostující fotbalisté měli míč ve své moci a jasně dávali najevo, že by rychle vstřeleným gólem chtěli na své kopačky dostat více klidu. Jenže ze stálého tlaku se do šancí dlouho nemohli prokombinovat. Zmínit můžeme 14. minutu a střelu Sypala, kterou Komárek zlikvidoval. Domácí vystrčili růžky o dvě minuty později akcí Točíka a střelou Vokurky, které ke smůle zelenobílých chyběla větší přesnost. První vyložená gólovka přišla ve 23. minutě, kdy se Hrachovec vyhnul ofsajdové pasti domácí defenzivy a řítil se sám na Komárka. Toho sice obešel, avšak z gólu se neradoval, jelikož na brankové čáře úspěšně zasáhl Hájek, hrající netradičně na stoperu po boku Kočího. Gólů se přítomní diváci dočkali až po půlhodině hry. A byť “zavěsil” hráč Jankova, radovala se Hluboká. Po rychlé akci a zakončení Sypala vyrazil Komárek balón do holeně vracejícího se Hájka a ten doputoval do sítě – 0:1. Ještě než Jankovští tento nešťastný okamžik vstřebali, podnikl soupeř další útok, Kočí ve vápně přistrčil Otepku a rozhodčí Nedvěd neváhal s odpískáním pokutového kopu a udělením žluté karty domácímu kapitánovi. Nařízenou penaltu Kryštof Kadlec poslal k tyči a hosté vedli o dvě branky – 0:2. Ve 40. minutě přišel jeden z mnoha náběhů agilního Krejčího po pravé straně, přesný centr do šestnáctky a obrovská šance Kadlece. Po skvělém zákroku Komárka se však skóre neměnilo. Už tak složitou situaci Jankova nevylepšil stoper Kočí, který ve 42. minutě po skluzu na protihráče uprostřed hřiště obdržel druhou žlutou kartu a před domácími bylo více jak poločasové oslabení.

To se v samotném úvodu druhého poločasu nijak neprojevilo a po dobré práci Hájka, který se vysunul na své obvyklé místo útočníka, získali Jankovští dva rohové kopy krátce po sobě. Ten druhý posadil právě Hájek na hlavu Daniela Točíka, který ukončil 248 minut trvající půst Jankova bez vstřelené branky – 1:2. Ale hovořit o jakém si zdramatizování zápasu by bylo troufalé. Hosté se nenechali rozhodit a nadále do svého oslabeného soupeře bušili. Rubickova střela šla vedle, velkou příležitost Antoše zneškodnil Komárek. Pak se o slovo přihlásil muž, kterého právě pro schopnost střílet branky v podzámčí pořizovali. V 56. minutě Tomáš Tauber obešel dva protihráče a střelou levou nohou rozvlnil síť za Komárkovými zády – 1:3. Ke vstřelené brance si Tauber připsal i asistenci, když v 69. minutě umně zakombinoval s Jiřím Rubickem, který přízemní střelou rozradostnil hostující fanoušky počtvrté – 1:4. Diváci, kteří v nepříliš vlídném počasí v neděli odpoledne do jankovské Precis arény zavítali, mohli vidět ještě více branek. Jenže v 73. a 74. minutě jim tuto možnost odepřel gólman Komárek. Ten v prvním případě vychytal po centru Krejčího Sypala, aby o chvilku později vytáhl na roh nebezpečnou hlavičku střídajícího Škody. A v 77. minutě mu pomohla tyč při křížné střele možná nejlepšího muže na hřišti Jana Krejčího. Blízko druhé brance v utkání byl v závěru ještě Kadlec, ovšem Komárkem vyražený balón z malého vápna trestuhodně přestřelil. Hluboká roli favorita zvládla s velkou grácií a nadále se bez prohry vyhřívá v čele soutěže.

SK Jankov – TJ Hluboká nad Vltavou 1:4 (0:2)

Branky: 48. Točík32. Hájek vlastní, 35. Kadlec z pen., 56. Tauber, 69. Rubick

ŽK 5:1 (2x Kočí, Bürger, Borovka, Votava – Kolafa)

ČK 1:0 (42. Kočí)

Střely na branku: 2:11

Střely mimo: 4:9