SK Jankov vs. TJ Jiskra Třeboň 0:3 (0:1)

Datum Čas Liga Sezóna Celkový čas Kolo
24. 9. 2023 16:30 Krajský přebor 2023/2024 90' 8

SK Jankov000
TJ Jiskra Třeboň123

Náročný anglický týden započali fotbalisté Jankova domácím duelem s rozjetou Třeboní. Jiskra šla do utkání v dobré pohodě, kterou na trávníku v Precis aréně jasně ukázala. Bez jednoho měsíce po dvou letech nastoupil v domácí brance Jan Komárek, který měl plné ruce práce po celý zápas, a přestože třikrát inkasoval, rozhodně byl nejlepším hráčem Jankova. Třeboň oba vzájemné souboje v minulé sezóně vyhrála 3:0 a v nastoleném trendu pokračovala i tentokrát.

Že budou hostující fotbalisté nejvíce zlobit po rychlých a přímočarých akcích po křídlech naznačila hned první minuta, kdy musel Komárek se svými spoluhráči hasit vznikající nebezpečí po Činčurově průniku. V 5. minutě připravil Matoušek první šanci pro Průchu, jehož střelu Komárek nohou vyrazil. Domácí se připomněli v 11. minutě, kdy skvělou práci odvedl Lovička, Hájek vypálil pěkně pod břevno, ovšem velmi dobrým zákrokem se blýskl také gólman Jiskry Kopecký. Po následném Hanzlíkově rohu hlavičkoval nad branku Kočí. Hned vzápětí se na druhé straně ke střele dostal Kubata, ale Komárek působil jistě a míč zneškodnil. Jankovští zlobili víceméně jen po standardních situacích, které rozehrával Hanzlík. Po jednom takovém povedeném centru zamířil Hájek nad branku. Poté úřadoval znovu Komárek, který si dvakrát nedlouho po sobě úspěšně poradil se střelami Hromádky a Matouška. Do vedení se Třeboň dostala ve 31. minutě po rychlém kontru od vlastní šestnáctky po pravé straně. Rychlou, několik vteřin trvající akci do gólového finiše dotáhl Martin Průcha – 0:1. Podruhé v utkání se o slovo přihlásil Činčura, ale míč skončil tam, kde mimo jednoho případu pokaždé, tedy v náruči Jana Komárka. Nebezpečí Jankova přišlo jak jinak než po Hanzlíkově rohovém kopu, jenže Bürgerově hlavičce scházela větší přesnost. A když Průcha v samém závěru neuspěl tvrdou střelou proti Komárkovi, poločasové skóre bylo 0:1.

Druhý poločas se na první šanci čekalo deset minut, než se před Komárkem zjevil Průcha, ale skóre zůstalo beze změny. Alespoň na pár vteřin. To se totiž k odraženému míči dostal Tůma, nerozpakoval se vypálit z nějakých pětatřiceti metrů a po mírné teči Leoše Hromádky skončil míč za Komárkovými zády – 0:2. Domácí fotbalisté se do žádného extra nebezpečného zakončení nedostali. Výjimkou může být spolupráce Hájka s Borovkou, kde druhý jmenovaný našel tvrdou ránou prostor branky, ale zároveň i rukavice připraveného Kopeckého. V 63. a 72. minutě přišly další chvíle Komárka, jehož zákroky držely Jankovské od většího debaklu. Gólovky Průchy a Radosty po gólech volaly, ale čtyřiadvacetiletý gólman byl proti. V utkání si připsal jedenáct zákroků, bohužel na tři pokusy byl krátký. Třetí přišel v 89. minutě, kdy se chytrou technickou střelou prosadil Jan Kubata a stanovil konečné skóre 0:3. Na domácí borce čeká ve středu Olešník a v neděli daleká cesta do Třebětic.

SK Jankov – TJ Jiskra Třeboň 0:3 (0:1)

Branky: 31. Průcha, 55. Hromádka, 89. Kubata

ŽK 3:0 (Vokurka, Hájek, Bürger)

Střely na branku: 3:14

Střely mimo: 5:5