SK Jankov vs. TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí 5:2 (4:2)

Výsledky

Klub1. poločas2. poločasSkóre
SK Jankov415
TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí202

V úterním večerním duelu s Veselí nad Lužnicí si Jankov připsal první výhru v roce 2024. Podobně jako před dvěma dny s Jistebnicí se Jankovští dostali do dvoubrankového vedení, a byť o něj na chvíli přišli, mnohem lepším výkonem než v neděli nakonec dalšího účastníka I.A třídy zdolali. K tomu mužstvu trenéra Táborského nebyly uznány dva góly a jednou Lokomotivu zachránila branková konstrukce. Nicméně výkon Jankova už splňoval mírné parametry a ve hře se objevila řada herních prvků, se kterými se bude chtít tým prezentovat v jarní části KP.

První, kdo pohnul s ukazatelem skóre byl ve 4. minutě Lukáš Kočí, jenž si na malém vápně našel rohový kop Hanzlíka a poslal Jankov do vedení – 1:0. V 8. minutě předvedli v červeném hrající Jankovští velice hezkou a přímočarou akci, kterou po Kočerově přihrávce před prázdnou branku do gólového konce dotáhl Hüttner, avšak těsný ofsajd odhalený asistentem rozhodčího jankovskou radost zhatil. Nicméně na dvoubrankový rozdíl ve skóre domácí odskočili o dvě minuty později, kdy v rozehrávce chyboval obránce Křiklán a nabídnutou příležitost Daniel Točík bezezbytku využil – 2:0. Po velmi dobré dvacetiminutové pasáži Jankova se začala osmělovat i Lokomotiva. K míči se poměrně šťastně dostal Lukáš Novotný a nabídnutou příležitostí tváří v tvář Skálovi nepohrdl – 2:1. Za další čtyři minuty zasahoval Skála proti Bursíkově tvrdé střele, ze které následoval rohový kop Veselí a po hlavičce nepokrytého Dominika Doležala bylo srovnáno – 2:2. Po půlhodině hry přišel centr Hüttnera a zakončení D. Jirkovského na poslední chvíli zablokoval Křiklán. Střelecké hody pod nasvíceným zámkem pokračovaly. Ve 38. minutě přišla další pohledná akce domácích. Míč putoval po ose Kočí, Točík, Hüttner až k Danielu Kočerovi, jenž v den zápasu slavil pětadvacáté narozeniny, a střelou kolem Hejla si nadělil narozeninový gól – 3:2. V samotném závěru si po standardní situaci zopakovali Déjà vu Hanzlík s Kočím. Prvně jmenovaný poslal nadýchaný centr do šestnáctky, Lukáš Kočí byl u balónu dříve než gólman Hejl a Jankov díky tomu v poločase vedl 4:2.

Ve druhém poločase branek ubylo, ale šancí bylo stále dost. Nebezpečná byla například individuální akce Berezného, která byla zakončena střelou z nebezpečné pozice, avšak Komárkovu branku minula. V 60. minutě se odhodlal z přímého kopu z poměrně velkého úhlu překvapit Hejla na branku střílející Hüttner, Lokomotivu zachránilo břevno. Již několikátou pohlednou akci předvedli Jankovští v 67. minutě. V jejím závěru poslal Točík balón do pravé strany na Hüttera, ten poslal prudký přízemní centr na malé vápno a Martin Hüttner elegantní patičkou vsítil pátý gól Jankova – 5:2. Hned z dalšího útoku Hüttner “českou uličkou” vybídl ke skórování Borovku, jenž celou akci zakončil parádním angličanem, jenže podruhé v utkání zvednutý praporek asistenta rozhodčího branku opět uznat nemohl. Na druhé straně se po akci aktivního Berezného zjevil v šanci Kirilovicz, ovšem přízemní střelou zařízení netrefil. A když Komárek zneškodnil další tři pokusy hostů, včetně toho nejnebezpečnějšího z kopaček Novotného, na konečném skóre 5:2 se již nic nezměnilo.

SK Jankov – TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí 5:2 (4:2)

Branky: 4. a 45. Kočí, 10. Točík, 38. Kočer, 67. Hüttner – 23. Novotný, 27. Doležal