13. 8. 2023 17:00 Krajský přebor 2023/2024 90' 2

Výsledky

Klub1. poločas2. poločasSkóre
SK Jankov000
TJ Malše Roudné123

S nováčkovským elánem a experty na čelní příčky útočící Malše Roudné vstoupilo do krajského přeboru znovu po pěti letech v jankovské Precis aréně. Proti domácímu omlazenému a notně obměněnému kádru bylo jasným favoritem. V domácím dresu zažila hned čtveřice hráčů premiéru v nejvyšší krajské soutěži dospělých (Cícha, Sklář, Kocian, Hütter). Jankov s Malšany hrál první poločas víceméně vyrovnanou partii, jenže v nastaveném čase se individuální akcí prosadil Kadlec a vnesl na hostující kopačky více klidu. A když se krátce po změně stran prosadil Wohlgemuth, nebylo o vítězi pochyb.

První šance zápasu přišla po rohovém kopu Wohlgumetha a hlavičce Míky. Míč v 7. minutě jen těsně proletěl kolem tyče Skálovy brány. V 10. minutě se umně v pokutovém území obtočila nová posila Jankova Hájek kolem obránce, dvaatřicetiletý útočník vyslal tvrdou ránu ze své pověstné levačky, leč branku o metr přestřelil. Ve 26. minutě vyslal na hostující branku střílený centr Hüttner, exjankovský gólman Havlíček si s ní poradil. Po půlhodině hry se na levé strany protáhl Kadlec, ale Skálu z úhlu nepropálil. Nadějná šance Jankova přišla o tři minuty později, kdy po centru Hájka zakončoval hlavičkující Hanzlík, ale i tentokrát balón skončil vedle. Poločasový bezbrankový stav odmítl nejlepší hráč na hřišti Viktor Kadlec, který v první minutě nastavení úvodního dějství obešel dva protihráče a krásnou střelou k tyči zajistil Malšanům vedení – 0:1.

Tento úder se na domácích silně podepsal a poločasová přestávka na tom nic nezměnila. Roudné vstoupilo do druhé části mnohem aktivněji a v 50. minutě po kombinaci na pravé straně zvýšil Lukáš Wohlgemuth na 0:2. Hosté byli na koni a zápas zcela ovládli. Jankovští odolávali útočným akcím “nováčka” někdy i za cenu štěstí. V 65. minutě po pěkné akci Míky měl další gól na noze střídající Goretki, Skála jeho dělovku vyrazil. Stejně si počínal i o dvě minuty později po další tvrdé ráně Zíky. Roudné ze svého tlaku vytěžilo třetí branku až deset minut před koncem, kdy obdržel přihrávku do předbrankového prostoru Artur Goretki a míč neomylně uklidil do sítě – 0:3. Domácí čekali na závěrečný hvizd, kdežto namlsaní hosté se stále snažili o navýšení skóre. V 87. minutě ve velkých šancích neuspěli Benda s Kadlecem, v samém závěru Skála skvělým zákrokem nedopřál druhou trefu Kadlecovi. Okresní derby před třemi stovkami diváků zvládli zaslouženě za tři body Malšané z Roudného.

SK Jankov – TJ Malše Roudné 0:3 (0:1)

Branky: 45. Kadlec, 50. Wohlgemuth, 80. Goretki

ŽK 1:3 (Hájek – Holý, Kadlec, Míka)

Střely na branku: 2:8

Střely mimo: 2:10