Datum Čas Liga Sezóna Celkový čas Kolo
28. 4. 2024 17:00 Krajský přebor 2023/2024 90' 22

SK Jankov000
TJ Osek303

Návrat Vojtěcha Bürgera do sestavy, nejlepší herní půlhodina jara, ligový pažit a téměř dvě stovky fanoušků na tribunách. Bohužel tady veškerá pozitiva končí. Všechny tyto aspekty, které měly hrát Jankovu do not, přišly vniveč. A devastovali je sami Jankovští, kteří dalšími hrubými chybami v defenzivě sami pod sebou podřezali větev, dostali soupeře na koně a prohloubili obě negativní série, které aktuálně táhnou. Sedmá prohra v řadě, počtvrté za sebou dokonce bez vstřelené branky.

Přítomnost služebně nejstaršího Jankováka v současném kádru domácích Bürgera, který zaznamenal první jarní minuty, výběru trenéra Martina Kročáka významně prospěla. Od úvodních vteřin se zelenobílí prezentovali nejlepším výkonem, jaký od nich jejich fanoušci za poslední dobu viděli. Výsledkem toho byla více než nadějná příležitost na otevření skóre, když v 10. minutě po Bohoňkově rohu pálil z voleje na zadní tyči osamocený Lovička, ale ke smůle Jankova na brankové čáře za již překonaným Pokorným zachraňoval Osek od inkasované branky kapitán Hoch. Jenže Jankovští se mimo trápení v koncovce prezentují také řadou chyb v obranné fázi a ne jinak tomu bylo i tentokrát. Slušně rozjeté utkání pohřbili sami vlastními chybami, které Osek nemilosrdně trestal. Ve 28. minutě se první z nich dopustil stoper Honner, jehož kličku na malém vápně vystihl Jan Hoch a následně v krkolomné pozici procedil míč mezi Skálovými nohami – 0:1. I pod druhou trefou hostů nesou výrazné razítko domácí, jmenovitě Skála, který vyběhl na Hochův nákop do šestnáctky, u balónu však byl mnohem dříve Jakub Říský a technickým zakončením trefil odkrytou jankovskou branku – 0:2. Tyto dvě inkasované branky v rozmezí osmi minut srazily domácí fotbalisty zpátky na zem a jejich rozpoložení v posledních minutách první půle dokázal ještě potrestat opět Jan Hoch, jenž uklidil do sítě parádní nabídku J.Říského z 42. minuty – 0:3.

Poločasové skóre 0:3 mnoho šancí Jankovu na úspěšný výsledek z tohoto střetnutí nedávalo, přesto i první minuty druhého dějství přinesly zvýšenou aktivitu domácích. Jenže k jejich smůle to dopadlo stejně jako na začátku zápasu. Nejprve se od nich odklonilo štěstí po nedorozumění Balogha s Pokorným, kdy balón z hlavy hostujícího obránce skončil na tyči. Po následném rohovém kopu měl snižující trefu na kopačce Honner, avšak jeho střela z deseti metrů mířila zhruba metr nad břevno. Z aktivní patnáctiminutovky Jankov kýžený gól nevstřelil, a jeho psychika postupně klesala na bod mrazu, což vyvrcholilo v nastaveném čase. Mezi tím si hostující fotbalisté, kteří chodili do čím dál více otevřené obrany, vypracovali řadu zajímavých šancí, které už ale zůstaly nevyužity. Dvakrát se marně pokoušel trefit z dobrých pozic zařízení D.Říský, J.Říského střelu do protipohybu gólmana Skála dokázal zneškodnit, stejně jako obrovskou příležitost střídajícího Vachulky. Jestliže se domácí fanoušci těšili z návratu Vojtěcha Bürgera na trávník, tak na další jeho minuty si budou muset několik duelů počkat. Zanedlouho třiatřicetiletý záložník neudržel v nastaveném čase nervy na uzdě, z pozice vystřídaného hráče počastoval hlavního rozhodčího několika urážlivými výroky a po obdržené červené kartě si na několik zápasů bude moct kopačky znovu odložit.

SK Jankov – TJ Osek 0:3 (0:3)

Branky: 28. a 42. Hoch, 36. J.Říský

ŽK 3:1 (Jirkovský, Bohoněk, Lovička – Carda)

ČK 1:0 (90. Bürger)

Střely na branku: 3:10

Střely mimo: 3:7