SK Jankov vs. TJ Spartak Kaplice 1:1 (0:0)

Datum Čas Celkový čas
11. 2. 2023 17:30 90'

SK Jankov011
TJ Spartak Kaplice011

Před rokem ve vzájemném střetnutí mezi Jankovem a Kaplicí padlo třináct branek a z výhry se radovala po famózním obratu Kaplice. Tentokrát to bylo, co se gólových hodů týče, o dost skromnější. Každý z týmů se prosadil pouze jednou, přestože šancí bylo k vidění poměrně dost. Jankovští představili několik noviců, zápasovou premiéru zažil i kouč Otakar Matouš.

Z vyrovnaného průběhu hry přišlo první vážnější ohrožení jedné z branek po střeleckém zakončení Hofmanna, kterému k radosti chybělo několik decimetrů. Velkou možnost měla i Kaplice, jmenovitě Bárta, který se ve 20. minutě dostal za domácí zadáky, avšak Skálovu branku těsně minul. Tentýž hráč měl další gólovku o tři minuty později, ale Skála se blýskl parádním zákrokem. Své kvality zkušený extřeboňský gólman předvedl i po následném rohovém kopu, kdy pěkně a tvrdě pálil na přední tyč Divoký, jenže Skála dalším skvělým zákrokem udržel čisté konto. Své šance měl i Jankov. Ve 33. minutě vyslal Řepa za obranu Hofmanna, jehož ve velké šanci vychytal Říha. A krátce před poločasovou přestávkou zase Hofmann připravil šanci Jirkovskému, jehož střela z dobré pozice mířila příliš vysoko. Ota Matouš musel řešit i nepříjemné momenty. Jedním takovým bylo zranění Tůmy, který po jednom ze soubojů odstoupil s poraněným kolenem a podezřením na přetržené vazy v koleni.

Začátek druhého poločasu orámovaly střelecké pokusy Borovky a Divokého, oba shodně skončily nad brankami. Jinak se aktivity ujal Jankov, začal Kaplici přehrávat a vytvářel si i gólové příležitosti. Jednu takovou měl po akci Jirkovského na pravé straně a následném centru mladý J.Píša, avšak radost ze vstřelení branky mu znemožnil velmi dobrým zákrokem Bílý. V 52. minutě narýsoval Řepa krásnou kolmici na Vokurku, ten v zakončení neuspěl a branku minul. Úspěšná akce domácích přišla v 69. minutě. Pohlednou kombinaci Hofmanna a Řepy dotáhly do gólového konce centrující Vokurka a hlavičkující Jakub Píša – 1:0. Pro osmnáctiletého útočníka šlo o první gól za jankovské “áčko”! V 76. minutě mohl zapsat i asistenci, kdy po spolupráci s Jirkovským připravil palebnou pozici pro Vokurku, jenž bohužel pro domácí zacílil pouze doprostřed do připraveného gólmana Bílého. Kaplice byla značnou část druhého poločasu pod tlakem, ale v závěru přeci jen vystrčila růžky a dokonce i vyrovnala. Nejprve v 80. minutě neuspěl Vaniš, ale za dvě minuty po rohovém kopu Divokého se z vyrovnání radoval na zadní tyči hlavičkující Jan Štrbačka – 1:1. Účastníkovi krajského přeboru mohl zajistit vítězství čtyři minuty před koncem Jirkovský, jenže střelou na zadní tyč kaplickou branku minul a duel tím pádem skončil remízovým výsledkem 1:1.

Otakar Matouš, trenér SK Jankov: “První utkání v zimní přípravě se odehrálo ve svižném tempu, ke kterému přispěla obě mužstva. V prvním poločase byl o malinko lepší soupeř z Kaplice, ve druhém zase my. Oba góly padly po změně stran. Ujali jsme se vedení po pěkné kombinační akci zakončené J. Píšou. Kaplice vyrovnala po rohu, kdy jsme neuhlídali hráče na zadní tyči. Několik šancí jsme neproměnili, potřebujeme zachovat větší klid a přehled v koncovce. Kádr mužstva ještě stále není kompletní a vedení klubu pracuje na jeho posílení. Mrzí mě zranění Tůmy a Kočera v průběhu prvního poločasu, snad se brzy vrátí do přípravy.”

SK Jankov – TJ Spartak Kaplice 1:1 (0:0)

Branky: 69. Píša J. – 82. Štrbačka