SK Jankov vs. TJ Spartak Trhové Sviny 1:0 (1:0)

5. 11. 2023 14:00 Krajský přebor 2023/2024 90' 14

Výsledky

Klub1. poločas2. poločasSkóre
SK Jankov101
Spartak Trhové Sviny000

Předposlední podzimní kolo bylo završeno v Jankově, kam mimo Spartakovců z Trhových Svinů dorazil také poctivý podzim. Silný vítr a do toho několik kapek deště hráčům na trávníku silně komplikovaly život. I proto souboj 14. kola krajského přeboru příliš šancí nenabídl. V utkání nakonec padla pouze jediná branka, a to vcelku kuriózní. Šťastným střelcem byl jankovský Pavel Hájek, jehož čtvrtá branka v sezóně znamenala třetí výhru zelenobílých.

S většími ofenzivními choutky vstoupili do střetnutí Jankovští, kteří nebyli daleko od vedoucí trefy v 8. minutě, kdy Hájek kolem gólmana Brůhy zakončoval do branky, ovšem před brankovou čárou zachránil hosty vracející se Chromčák. Radost v Precis aréně zavládla o chvíli později, kdy Hüttner vyslal na steč Pavla Hájka. Jeho sprintový souboj se stoperem D. Brůhou nakonec vyřešil K. Brůha chytající po vážném zranění v masce. U míče byl jako první strážce hostující branky, avšak svým odkopem trefil pouze jankovského útočníka, od něhož se balón došoural do sítě – 1:0. K. Brůha v utkání nepůsobil zrovna dvakrát jistě, což potvrdil ve 26. minutě, kdy se ve vlastním pokutovém území rozhodl ke kličkované. O míč ho obral Hájek, ale vstřelit druhý gól zápasu se mu nakonec nepodařilo. Spartak si na svou velkou šanci musel počkat až do závěru prvního poločasu, kdy se v nepřehledné situaci míč potuloval po brankové čáře za překonaným Komárkem, avšak k radosti domácího publika, dřív než přešel brankovou čáru, zasáhl stoper Honner a odpravil ho do bezpečí.

Druhé dějství probíhalo za mírného tlaku hostujících fotbalistů, kteří sice trvale, ovšem v drtivé většině zcela neúspěšně dobývali domácí obranu. Jankovští se nikam nehnali a čekali na svoje šance, které do otevřené obrany Svinů přišly. Jedna taková se naskytla v 56. minutě po útoku Borovky na pravé straně. Borovka našel na středu vápna Hájka, jehož pohotovou střelu z první obrana zblokovala na rohový kop. Po jedné z mála chybiček v domácí defenzivě měl velmi slušnou palebnou pozici L. Macák, který střílel tvrdě, ale zhruba o půl metru jankovskou branku minul. Po dobré Hájkově práci měl Jankov tutovou gólovku v 68. minutě. Jmenovitě Točík, který byl sám před bránou a měl na výběr dvě varianty. Vzít zakončení na sebe nebo přihrát zcela volnému Hüttnerovi, který by dával do prázdné branky. Točík zvolil první variantu, střelou na přední tyč orazítkoval ale pouze konstrukci branky. V 77. minutě to znovu na druhé straně zkoušel střelou ze střední vzdálenosti L. Macák, tentokrát mířil přesněji, ovšem našel pouze rukavice připraveného Komárka. I přes enormní snahu se hostující mužstvo do žádné jiné větší šance nedostalo, a tak odjelo z Jankova s nepořízenou.

SK Jankov – TJ Spartak Trhové Sviny 1:0 (1:0)

Branky: 12. Hájek