Datum Čas Sezóna Celkový čas
25. 2. 2023 12:00 2022/2023 90'

SK Jankov437
USV Allentsteig101

Ani ve třetím přípravném utkání letošní zimy neměl nový kouč zelenobílých Ota Matouš k dispozici kompletní kádr. A to ani zdaleka… I proto pro mezinárodní duel s rakouským USV Allentsteig musel využít služeb několika hráčů “B” – týmu. Když pomineme oťukávací úvodní čtvrthodinu, Jankov měl duel plně pod kontrolou, místo sedmi vstřelených branek mohl nasázet klidně dvakrát tolik, nicméně na umělce v Borovanech i v okleštěné sestavě zvítězil vysoko 7:1.

V úvodní čtvrthodině se soupeři oťukávali a seznamovali se s terénem. Během této doby marně svými střeleckými pokusy hledali prostor branky Hanzlík s Cíchou. Na druhé straně si naopak velice dobrou příležitost vypracoval Benhák, avšak Skálu překonat nedokázal. Poté se dominantní role na hrací ploše ujal Jankov a celkem záhy i vedení. V 16. minutě sebral za hranicí šestnáctky odražený balón Aleš Hanzlík a technickou střelou otevřel skóre – 1:0. Tentýž hráč potvrdil své fotbalové dovednosti o šest minut později, kdy se efektně prosmýkl mezi dvěma bránícími hráči a míč opět uklidil bezpečně k tyči – 2:0. Příklad ze zkušenějšího spoluhráče si vzal Jan Řepa, jehož střela zpoza vápna ve 29. minutě zapadla také přesně k tyči – 3:0. Nabuzený Řepa to o dvě minuty později zkoušel znovu, jenže tentokrát se parádním zákrokem blýskl gólman Allentsteigu. Ve 37. minutě po pohledné spolupráci s Hofmannem už Jan Řepa, podruhé v zápase, skórovat dokázal – 4:0. Radost ze vstřelené branky si nakonec ještě do poločasu užili i fotbalisté rakouského mužstva, kteří zavítali na jih Čech na soustředění. Minutu před poločasovou přestávkou využil český legionář Kamil Benhák špatné komunikace a nedomluvy mezi Kotnauerem a Skálou ke snižující brance – 4:1.

Do druhé půle vlétli jankovští jako uragán a svůj tlak brzy přetavili v navyšování skóre. Nejprve sice po Hanzlíkově rohu z výhodné pozice neskóroval Honner, ale o dvě minuty později krásnou akci Hofmanna, Řepy a Vokurky do úspěšného konce dotáhl Jakub Píša – 5:1. Mezi střelce se chtěl zapsat i Vokurka, jenže jeho střelu gólman nohou vyrazil. Uběhlo pár vteřin, k balónu se uvnitř šestnáctky dostal Lukáš Hofmann a také on, podobně jako Řepa v prvním dějství, se poprvé zapsal mezi střelce v novém týmu – 6:1. V 57. minutě vypustil ze svých kopaček táhlou střelu Kocián, avšak ta mířila pouze doprostřed branky. V 59. minutě podnikl útočný výpad po levé straně Petr Borovka, jehož následný střílený centr si hostující zadáci srazili do vlastní sítě – 7:1. V 67. minutě mohl svou druhou trefu v utkání přidat i J.Píša, jenže tentokrát v tutové šanci hlavou z malého vápna přestřelil. Chvíli na to poslal přesný centr do pokutového území Kotnauer a Cícha střelou z první trefil tyč. Tlak Jankova pokračoval i ve zbytku duelu, jen šance se rodily už poskrovnu. Střely Kotnauera, Vokurky či Píšy skončily v náruči hostujícího gólmana. Aktivní byl Hofmann, který to také zkoušel několikrát střelou ze střední vzdálenosti, jenže ani jemu, ani nikomu jinému z jankovského týmu už přáno nebylo.

SK Jankov – USV Allentsteig 7:1 (4:1)

Branky: 16. a 22. Hanzlík, 29. a 37. Řepa, 49. Píša J., 54. Hofmann, 59. Borovka