14. 10. 2023 10:15 Krajský přebor 2023/2024 90' 11

Výsledky

Klub1. poločas2. poločasSkóre
SK Mirovice426
SK Jankov000

Sobotní dopoledne v Mirovicích, kam Jankov ve své historii zavítal vůbec poprvé, bylo pro klub z malé vesničky na českobudějovicku jako ve zlém snu. Vše začalo už s problémy se složením základní sestavy, kam se nakonec znovu dostal Martin Řezníček. Následovala inkasovaná branka z první střely na bránu, výkon zelenobílých, který by nestačil na některé soupeře ani v I.B třídě, a vše podtrhlo vážné zranění Matěje Votavy, který byl s poraněným kolenem odnesen na nosítkách pro podezření na přetržené vazy. Po výpočtu této rovnice byl výsledek 6:0 pro domácího nováčka, který se na tuto historickou výhru ani příliš nenadřel.

Ke třem bodům vykročily Mirovice v podstatě hned ze své první zakončené akce. Po levé straně zaútočil Císař, poslal balón do kapsy a Filip Čadek se mohl ze vstřelené branky radovat již v 6. minutě – 1:0. Další klíčový moment nastal po čtvrthodině hry, kdy musel ze zdravotních důvodů odstoupit Janota a na jeho místo přišel Matěj Štochl, jenž si v dalším průběhu hry na hřišti dělal, co chtěl. K rozkoukání se na trávníku mu stačilo zhruba patnáct vteřin, než doběhl z půlky hřiště k vápnu, zmocnil se míče a přesnou střelou k tyči zavěsil – 2:0. Vrátit se do hry pokoušel Jankov z přímého kopu pálící Hanzlík, ovšem jeden z domácích hráčů stojící ve zdi rukou zblokoval míč na rohový kop. Prosby hostů na odpískání pokutového kopu zůstaly rozhodčím Dunovským nevyslyšeny. Byť se hrálo z obou stran silně podprůměrné utkání, nebezpečnost vykazovalo pouze domácí družstvo. Čadek pálil z dvaadvaceti metrů vedle, gólem neskončila ani velká šance Mirovic po individuálním průniku M. Štochla. Ve 30. minutě přelstil Král dva hostující zadáky, následná střela skončila úspěšným zákrokem gólmana Skály. Další rána pro Jankov přišla ve 40. minutě. Hanzlíkův střílený centr gólman Čejdík vyrazil a zároveň tím založil rychlý protiútok svých spoluhráčů. Z toho vzniklo přečíslení dva na jednoho, které do úspěšného konce dotáhl Jakub Král – 3:0. Na cestu do kabin přibalily Mirovice otřeseným hostům ještě jeden banán, který sice vstřelil Jakub Převrátil, ale minimálně osmdesáti procentní zásluhu na něm nese Matěj Štochl, který svou technickou dovedností v pokutovém území doslova zesměšnil několik jankovských zadáků a Převrátilovi připravil balón před prázdnou branku – 4:0.

Před druhým poločasem byla otázka, jestli hosté zmobilizují především psychické síly a dohrají utkání se ctí. To se úplně nestalo, za což možná mohla hned první akce domácích po několika vteřinách druhého poločasu. Centr Krále a tutovka M. Štochla gólem záhadně neskončila, ale mužstvo v zeleném rozhodně neprobudila. Kdo byl dobře naladěn, byl Matěj Štochl. V 54. minutě přišel ve středu hřiště o míč Votava, Štochl následně obešel Skálu a druhým gólem v utkání zvýšil na 5:0. Poté musel dvakrát krátce po sobě úřadovat Skála. Nejprve po centru Císaře vychytal ve velké šanci Peterku, aby o minutu později vyrazil jedovatou dělovku Husara. Jak domácí zápas gólově otevřeli, tak ho i uzavřeli. Velmi podobnou akci, jen pro změnu z druhé strany, rozjel Huleš, po jehož centru na malé vápno se z branky radoval pod břevno střílející Karel Mařík – 6:0. Jankovští se v závěru pokusili alespoň o čestný úspěch. Na rohový kop Hanzlíka si vyskočil Kočí, jenže gólman Čejdík se o čisté konto nechtěl nechat připravit a parádním zákrokem nulu udržel. Nic na tom nezměnil ani poslední střelecký pokus zápasu v podání Hanzlíka, jenž se odhodlal ke střele ze střední vzdálenosti, jenže domácí zařízení zhruba o metr přestřelil. Mizerný výkon Jankova a ostudnou prohru ještě završilo nezaviněné zranění Matěje Votavy, který byl pro podezření na přetržené vazy v koleni odnesen na nosítkách a trenéru Táborskému tak bude nejspíš dlouho scházet.

Diváci: 100

Rozhodčí: Dunovský Karel – Kaštánek Libor, Hanzlíková Aneta, delegát Šafránek Josef

SK Mirovice: Čejdík – Huleš, Kocourek, Štochl J., Mařík – Král (55. Viták), Janota (15. Štochl M.), Husar, Převrátil (55. Peterka) – Čadek (74. Vondrák), Císař

SK Jankov: Skála – Bürger, Kočí, Votava (67. Hütter), Lovička – Vokurka, Řezníček (58. Kotnauer), Hanzlík, Sklář – Borovka, Hájek