Datum Čas Liga Celkový čas Kolo
18. 5. 2022 18:00 Český pohár 90' Finále

SK Planá000
SK Jankov112

Den před třiašedesátiletým výročí od založení klubu odehrál SK Jankov na Střeleckém ostrově v Českých Budějovicích finále Českého poháru KFS a po výhře 2:0 nad SK Planá si dal ten nejhezčí možný dárek. Zápas probíhal v krásné atmosféře ligového stánku před pěknou diváckou kulisou a mimo fotbalové stránky měl i charitativní podtext.

Utkání začalo očekávaným tlakem hostujícího Jankova, který byl coby účastník krajského přeboru velkým favoritem. O soutěž níže hrající Planá dobře bránila a soupeři žádné větší příležitosti dlouho nedovolovala. A tak to zkusil střelou ze střední vzdálenosti Hüttner, ale pálil nepřesně. Paradoxně první gólovku měli domácí po akci zkušeného Lengyela, Samka a zakončujícího Šteyera, který však svůj blafák nedotáhl k úspěšnému konci. První tutovku si Jankovští vytvořili po dvaceti minutách hry. Popelka se krásně uvolnil přes dva bránící hráče, ovšem gólman Hotový ho skvělým zákrokem vychytal. Následně po centru Voráčka neuspěl Kollár, proti Hüttnerově střele po akci středem a narážečce s Hanzlíkem opět zakročil gólman Plané. Před pauzou si vzal hlavní slovo Jan Schönbauer. Ve 42. minutě si pěknou střelou k tyči vylámal zuby na dalším skvostném zákroku Hotového, aby si o několik vteřin později naskočil na rohový kop Hanzlíka a hlavou zajistil Jankovu poločasové vedení – 0:1.

Domácí kouč Jan Pintér do druhé půle naordinoval svým svěřencům odvážnější pojetí hry a šance tak byly k vidění na obou stranách. Tu první měl ale jankovský Voráček, který se nerozpakoval s odraženým míčem, napálil jej a řádně protáhl Hotového. Planá odpověděla dobrou prací Lengyela, který ustál atak Hüttnera, do ulice vyslal Tibitanzla, jenž ještě vylepšoval pozici pro Šteyera, který ve velké možnosti Komrskovu branku netrefil. V 60. minutě zakombinovali Hüttner s Kollárem, zakončení prvně jmenovaného skončilo v rukavicích spolehlivého Hotového. Muž utkání kapituloval v 66. minutě z kopaček střídajícího Klímy, který se ale v době Hüttnerovy přihrávky nacházel za ofsajdovou linií a branka tak správně uznána nebyla. O navýšení skóre se poté pokoušel hlavičkující Hanzlík, střílející Voráček, ale uklidňující gól pro družinu trenéra Petra Kadlece nepřicházel. Jankovští za to mohli v závěru řádně pykat. V 77. minutě z hranice šestnáctky střílel velice nebezpečně k tyči Šteyer, avšak gólman Komrska vytáhl při první střele domácích mezi tři tyče parádní zákrok. Ještě parádnější a pro výsledek klíčový si nechal do nastaveného času, kdy jeho spoluhráči vytvořili několik chyb, kterých využil Lengyel, vyslal do úniku Šteyera, jenž tváří v tvář Komrsku nepřekonal. A tak trest Planou neminul. O minutu později, přesněji ve čtvrté nastavené minutě, poslal střílený centr do otevřené obrany Mizera a Martin Benda vypadnutý balón uklidil do sítě – 0:2. Bylo rozhodnuto a o pár vteřin později, můžeme říci parádní finále, rozhodčí Němec ukončil. Z vítězství Českého poháru KFS Jihočeského kraje 2021/2022 se raduje SK JANKOV!

Nezapomeňme ani na fakt, že utkání mělo charitativní podtext. K pěti stům přítomným divákům, kteří darovali dobrovolné vstupné, se přidaly oba kluby včetně krajského fotbalového svazu a všichni společně tak vybrali nádherných 50000kč pro organizaci “Dubenský běh pro dobrou věc”. Peníze poputují na dvojčátka Matýska a Šimonka Dvořákových z Litvínovic u ČB. Všem zúčastněným za tuto nádhernou sumu upřímně děkujeme!

Diváci: 502

Rozhodčí: Němec Václav – Přibyl Jan, Polák Jiří, Albert Karel (čtvrtý rozhodčí), delegát Vrchota Jaroslav

Nejlepší hráči: Hotový J., Šteyer – Komrska, Hanzlík

SK Planá: Hotový J. – Hotový O., Pintér T., Motyka, Pešek (86. Fujdiar) – Tibitanzl (78. Kitzler), Vrážek, Carda (40. Plojhar), Samek – Lengyel, Šteyer

SK Jankov: Komrska – Řehoř (76. Jirkovský), Kollár, Lošek, Kroneisl – Kočer (62. Klíma), Hanzlík, Voráček, Schönbauer – Hüttner (82. Mizera), Popelka (71. Benda)

Střelecký ostrov
SK Dynamo České Budějovice, Střelecký ostrov, České Budějovice 7, České Budějovice, okres České Budějovice, Jihočeský kraj, Jihozápad, 370 49, Česko