19. 4. 2024 17:15 Krajský přebor 2023/2024 90' 21

Výsledky

Klub1. poločas2. poločasSkóre
SK Rudolfov123
SK Jankov000

Ani derby na “Perštátě” nevybičovalo fotbalisty Jankova k takovému výkonu, který by vedl k prvním jarním bodům. Naopak. Po herně vyrovnané první půli, ve které se střelecky prosadil pouze domácí Prokeš, přišel totální herní zmar Jankova ve druhé části zápasu. Kvalita je jedna věc, avšak z hráčů posledního týmu tabulky nevyřazuje ani chuť a bojovnost se o nějaký lepší výsledek porvat. Výsledkem toho byl totálně bezkrevný výkon, další dvě inkasované branky a z frustrace obdržená červená karta pro nejzkušenějšího Hanzlíka. Po šesté prohře v řadě se nad jankovskými silně zatahují mračna.

Oběma celkům z českobudějovicka jaro doposud totálně nevycházelo, navíc v tomto derby byly na obou stranách značné absence důležitých hráčů. Z vyrovnané pasáže vybočil moment ze 14. minuty, který byl nakonec možná mnohem více důležitý, než se zprvu zdálo. Štěpán Prokeš se na útočné polovině dostal k míči, obtočil se kolem bránícího Kysely a střelou kolem Skálových nohou zařídil Rudolfovu důležitý první gól – 1:0. S odpovědí přišel po dvaceti minutách hry Borovka, z jehož levačky letěl míč do prostoru branky, jenže Keřka ho bez větších potíží udržel v náruči. Mnohem nebezpečněji vypadala Tlamsova hlavička po Peigerově centru na druhé straně hřiště, s dobrým zákrokem přispěchal Skála, jenž míč směřující pod břevno efektně vyrazil. Největší šance hostujícího celku přišla ve 33. minutě, kdy poslal Hanzlík z přímého kopu pěknou nabídku do vápna, Kočí hlavou míč šikovně prodloužil, ke smůle netradičně v červeném hrajícího Jankova ale balón skončil o několik centimetrů vedle. Poté se ještě jemně tečovanou střelou prezentoval Lovička, Keřka byl pozorný. A když v poslední minutě první půle na Skálu nevyzrál tvrdě střílející Pouzar, šlo se do šatny za jednogólového vedení “Perštátu”.

Hostující kouč Martin Kročák s asistentem Vojtou Bürgerem spřádali v poločasové přestávce plány, jenže Jankovu se stalo to nejhorší, co mohlo. V podstatě hned po příchodu z kabin, přesněji ve 49. minutě, propadl Pouzarův pas až k Marku Sládkovi, ten využil neuvěřitelně volného času a prostoru, a střelou pod břevno z nějakých pěti metrů zatloukl jankovské plány hluboko do země – 2:0. Silně otřesení hosté se nezmohli na žádný odpor a celou druhou půlí se téměř probránili. Dopředu nebyli ničeho schopní a domácí, dirigováni spielmachrem Pouzarem a s dvougólovým vedením v zádech, hráli bez nervů a s klidnou hlavou. A především s větším elánem. I díky tomu si vytvářeli další šance. Například jako v 64. minutě, kdy Prokeš parádním průnikem po pravé straně připravil šanci Vejvarovi, jenž ve velmi dobré pozici zamířil mimo. To střeleckou pohodu prožíval Štěpán Prokeš, k němuž na zadní tyč propadl rohový kop a domácí záložník v 72. minutě vstřelil svou druhou branku v zápase – 3:0. Za rozhodnutého stavu se pouze dohrávalo, přesto Jankovští přišli o vyloučeného Hanzlíka, který si v 82. minutě otevřel ústa na rozhodčího Pečenku a v chladném počasí se z trávníku pakoval o osm minut dřív. Rudolfov se dočkal prvního jarního vítězství, Jankov na podobnou slávu stále čeká.

SK Rudolfov – SK Jankov 3:0 (1:0)

Branky: 14. a 72. Prokeš, 49. Sládek

ŽK 3:3 (Sládek, Tyrpák, Peiger – Kysela, Prediger, Kočí)

ČK 0:1 (82. Hanzlík)

Střely na branku: 6:2

Střely mimo: 7:3

Rohy: 7:1

Diváci: 70

Rozhodčí: Pečenka Miroslav – Kollmann Jaroslav, Boček Petr, delegát Albrecht Václav

SK Rudolfov: Keřka – Dvořák, Hajný O.st., Tyrpák – Prokeš, Pouzar, Boček, Vejvar (69. Toman), Peiger (88. Hajný O.ml.) – Sládek, Tlamsa (80. Štolba)

SK Jankov: Skála – Votava (29. Vokurka), Kočí, Jirkovský, Kysela – Borovka, Bohoněk, Hanzlík, Hüttner (46. Hütter) – Lovička (46. Troup), Prediger (67. Sklář)