Výsledky

Klub1. poločas2. poločasSkóre
USV Windigsteig213
SK Jankov112

Rakouský USV Windigsteig a SK Jankov mají za sebou první utkání roku 2024. Před dvěma lety se ve Staré Hlíně z vítězství radovali Jankovští, tentokráte na umělém povrchu v Třeboni byli o gól lepší hráči rakouského mužstva, jejichž trenérem je dobře známý David Hrubý. Od posledního vzájemného souboje se kádry obou celků výrazně proměnily, z těch stávajících další řada hráčů na obou stranách chyběla.

Pro oba celky šlo o utkání po dlouhé době a na hře to bylo znát. Hráči měli problémy s terénem i míčem, ovšem i tak bylo k vidění několik pohledných akcí. Avšak chyb bylo o něco víc a právě díky chybám se oba soupeři dostávali do svých šancí. Jednu takovou připravili Jankovští svou laxností v rozehrávce už ve 4. minutě, jenže “domácí” rakušané ji potrestat ještě nedokázali. V 8. minutě se do dvojitého zakončení dostal Borovka. Poprvé jeho dělovku Hejníček vyrazil, o pár vteřin později po Lovičkově centru zamířil hlavou těsně nad. Následovaly dvě velké šance Windigsteigu. Jednou domácí útočník netrefil z malého vápna branku, ve druhém případě Skála vychytal v samostatném úniku legionáře Růžičku. A tak gólově uhodilo na druhé straně, kdy Borovka v 16. minutě vysunul Daniela Kočera a ten pod padajícím Hejníčkem poslal Jankov do vedení – 0:1. To ale vydrželo sotva minutu. Po rozehrávce se míč dostal až ke Skálovi, ten ho chybnou rozehrávkou daroval soupeři, přišel centr a Hannes Stögerer hlavou vyrovnal – 1:1. Vrátit hosty do vedení se pokusil krásnou střelou z uctivé vzdálenosti Bohoněk, za Hejníčkem se třáslo břevno ještě několik minut. Exjankovský gólman se následně blýskl parádním zákrokem proti hlavičkujícímu D. Jirkovskému po Bohoňkově rohovém kopu. Ve 21. minutě přišla další ztráta balónu poblíž vlastního pokutového území a Růžičkův přesný centr usměrnil do branky Markus Polly – 2:1. Jankov se ve zbytku poločasu marně pokoušel o vyrovnání, leč žádnou ze svých tří poměrně velkých šancí neproměnil. Kočer si po Bohoňkově vysunutí vylámal zuby na Hejníčkovi, Borovka po pěkném sólu V. Jirkovského branku v tutové pozici netrefil a po rohu Borovky zase nedokázal trefit prostor branky z voleje pálící Lovička.

Druhý poločas přinesl vzrušujících momentů poskromnu. Na co ale bylo spolehnutí, to byla váhavá a nepřesná rozehrávka jankovských zadáků, kteří po další ztrátě dvacet metrů od vlastní branky umožnili zapsat se do střelecké listiny Davidu Růžičkovi, nové posile Windigsteigu – 3:1. Asi nejkrásnější moment zápasu přichystal všem přihlížejícím mladík Tomáš Hütter, který si v 63. minutě navedl od lajny balón do střelecké pozice a z nějakých třiadvaceti metrů vymetl šibenici Hejníčkovy branky – 3:2. V závěrečných minutách měl Windigsteig několik příležitostí, jak zápas rozhodnout, ovšem po breakových akcích dokázal zahodit i nemožné. V jednom případě hosty zachránila i branková konstrukce. Jankovští zahrozili střeleckými pokusy Borovky, respektive Vokurky, ale v obou případech se zaskvěl gólman Hejníček. Do roku 2024 tak úspěšněji vstoupil USV Windigsteig.

USV Windigsteig – SK Jankov 3:2 (2:1)

Branky: 17. Stögerer, 21. Polly, 58. Růžička – 16. Kočer, 63. Hütter