Datum Čas Liga Sezóna Celkový čas Kolo
6. 4. 2024 16:30 Krajský přebor 2023/2024 90' 19

TJ Dražice101
SK Jankov000

Devatenácté kolo Krajského přeboru nabídlo záchranářský souboj mezi domácími Dražicemi a hosty z Jankova. Fotbal se příliš nehrál. Oby týmy v podstatě podtrhly své postavení v tabulce a dokumentovaly, že svými výkony za většinou ostatních celků v soutěži výkonnostně zaostávají. Devadesát minut nekoukatelného zápasu rozhodl jediný gól, o který se už v 10. minutě postaral domácí útočník Běhoun. Hosté dohrávali bez vyloučeného kapitána a po čtvrté jarní prohře se propadli na poslední příčku šestnáctičlenného pelotonu.

Dražice s novým hrajícím trenérem Milošem Veselým a staronovým asistentem Tomášem Hořejším začaly dobře a už po deseti minutách vstřelily tolik potřebný, důležitý a uklidňující gól. Po rychlé akci středem hřiště přišla kolmice do levé strany na rozběhnutého Tomáše Běhouna, který byl u míče dřív, než vyběhnuvší gólman Skála a kolem něho poslal balón k zadní tyči – 1:0. Domácí podporováni hlasitým publikem drželi soupeře na uzdě až do 28. minuty, kdy dostal dostatek prostoru i času k zakončení Lovička, avšak jeho střela zamířila jen doprostřed branky na připraveného Počinka. V závěru poločasu se do dvou možností dostaly Dražice. Nejprve pálil levačkou M. Stuchlík zhruba metr vedle, aby se o chvíli později dostal po parádním Veselého pasu do obrovské šance Hornát, který byl sám na malém vápně, leč balón ideálně netrefil a tato gólovka tak zůstala nevyužita.

Co se druhé pětačtyřiceti minutovky týče, tak po fotbalové stránce klesla úroveň na úplné dno. Přihlížející diváky bolely oči, šancí jako šafránu a naopak se zvyšovala nervozita hráčů na trávníku, které příliš nepomohl svými verdikty ani rozhodčí Nedvěd. Víceméně se neustále bojovalo mezi šestnáctkami, faulovalo, diskutovalo a později i červenalo. O čtvrt hodiny dříve skončilo utkání pro hostujícího kapitána Lukáše Kočí, který uviděl dvě žluté během dvou minut a v závěru svým spoluhráčům chyběl. Jankovští si žádnou příležitost, ze které by mohlo pramenit vyrovnání, nevypracovali. To na druhé straně po jednom z centrů do vápna hlavičkoval pod břevno Mareš a Skála balón vyrazil na roh. V úplném závěru, kdy zelenobílí hru otevřeli a hráli vabank, se z breaků rodily šance především pro střídajícího Tůmu. Jednu tutovku mu skvělým zákrokem nohou zneškodnil Skála, další dvě zahodil domácí útočník svou nešikovností. Přesto se i on, i celé Dražice, radují ze zisku nesmírně důležitých tří bodů.

TJ Dražice – SK Jankov 1:0 (1:0)

Branky: 10. Běhoun

ŽK 4:5 (Sváček, Stuchlík M., Horka, Štecher M. – Kočí 2x, Borovka, Jirkovský, Votava)

ČK 0:1 (76. Kočí)

Střely na branku: 4:2

Střely mimo: 5:1

Rohy: 7:2

Diváci: 120

Rozhodčí: Nedvěd Petr – Novotný Ctibor, Kollárik Vojtěch, delegát Hanzal Jiří

TJ Dražice: Počinek – Hornát, Veselý, Bareš – Studenovský (90. Páša), Štecher D., Mareš, Štecher J., Sváček (79. Stuchlík J.) – Běhoun (59. Tůma), Stuchlík M. (66. Horka)

SK Jankov: Skála – Jirkovský, Honner, Kočí, Lovička (66. Sklář) – Hütter (85. Tejko), Votava, Hanzlík, Hüttner, Borovka – Vokurka