Datum Čas Liga Sezóna Celkový čas Kolo
5. 5. 2023 18:00 Krajský přebor 2022/2023 90' 25

TJ Hluboká nad Vltavou213
SK Jankov000

Pětadvacáté kolo krajského přeboru bylo rozehráno v pátek pod Hlubockým zámkem, kam zavítal předposlední Jankov. Ten neměl proti třetímu týmu tabulky nárok, a to i přesto, že hrál od 26. minuty po vyloučení Matěje Otepky “přesilovku”. V té době už ale prohrával, když v úvodní čtvrthodině dvakrát inkasoval po rohových kopech. Více jak hodinovou převahu jednoho muže v poli nikterak využít nedokázal.

Živo na trávníku bylo hned od úvodu. Nejprve v 6. minutě Hájek sklepl míč proti noze Kadlecovi, jehož rána z první zamířila nad branku. Vzápětí to z podobné pozice zkoušel jankovský Hanzlík, jenže i on branku přestřelil. O minutu později chybovali domácí v rozehrávce, čehož využil Kočer, ale jeho technický lob skončil na břevně Moudrého branky. Pak přišlo několik rohů Hluboké a dva z nich dokázali svěřenci trenéra Radima Kokeše využít. Ve 12. minutě si na roh Blažka naskočil Matěj Otepka a hlavou překonal Komrsku – 1:0. O čtyři minuty později se opět po rohovém kopu protlačil k zakončení na zadní k tyči Patrik Kössl a bylo to 2:0. Hezkou individuální akcí se předvedl také Hrachovec, jehož přízemní střelu Komrska vytěsnil na roh. Ve 26. minutě plály v podzámčí emoce, které vyvolal autor první branky Matěj Otepka. Ten po jednom ze soubojů u postranní lajny nesmyslně a především úmyslně nakopl do oblasti hlavy ležícího Řepu, za což byl následně vyloučen. Při odchodu do kabin si ještě neodpustil slovní doplněk směrem k hlavnímu rozhodčímu a od fotbalu si na nějaký čas určitě odpočine. Jan Řepa sice dohrál první poločas, ovšem o přestávce se v kabině motal, zvracel a pro podezření na otřes mozku odjel do nemocnice. Poločasové vedení Hluboké o dvě branky nezměnil ani Antošův přímý kop, který Komrska zpacifikoval.

Do druhého poločasu hosté přeskupili řady a vstupovali do něj s úmyslem pokusit se nepříznivé skóre zvrátit. To se však vůbec nepovedlo, jelikož hra Jankova směrem dopředu nebyla vůbec plodná a nebezpečná. Naopak domácí fotbalisté chodili do otevřenější obrany a byli stálou hrozbou. V 55. minutě Hájkova technická střela skončila nad brankou. V 60. minutě prošla Hájkova přihrávka i díky Borovkově podklouznutí až ke Kryštofu Kadlecovi, jenž tvrdou ranou propálil Komrsku – 3:0. V 66. minutě zase po Kadlecově sklepnutí pálil z voleje Antoš a míč se otřel o tyč jankovské branky. Kadlec hrál s velkou chutí a byl nejlepším hráčem na hřišti. Žádná jeho další akce, ani žádná jiná jeho spoluhráčů, za Komrskovými zády už neskončila. A když k tomu připočteme “jalovou” snahu Jankova, zápas dokráčel ke konečnému výsledku 3:0.

TJ Hluboká nad Vltavou – SK Jankov 3:0 (2:0)

Branky: 12. Otepka, 16. Kössl, 60. Kadlec

ŽK 1:4 (Kössl – Kočí, Hanzlík, Votava, Točík)

ČK 1:0 (26. Otepka)

Střely na branku: 8:1

Střely mimo: 5:5