TJ Jiskra Strmilov vs. SK Jankov 2:3 (0:1)

Datum Čas Liga Celkový čas Kolo
3. 8. 2024 17:00 Samson Cup 90' Předkolo

TJ Jiskra Strmilov022
SK Jankov123

Opět bez několika hráčů základní sestavy, přesto nečekaně dramatické utkání. Jankov se na výhru v předkole krajského poháru, Samson Cupu, na hřišti vítěze jindřichohradeckého okresního přeboru nadřel více, než se očekávalo. A to i přesto, že v úvodu druhého poločasu vedl o dvě branky. Srdnatě hrající Jiskra Strmilov však dvěma údery hlavou srovnala a dostala domácí obecenstvo do varu. Rozhodnutí přišlo minutu před koncem z kopaček střídajícího Petra Maxy. Jankovští postoupili do dalšího kola, ve kterém vyzvou Sokol Sezimovo Ústí.

Zápas dle očekávání začal s větším držením míče hostujícího celku, avšak nebezpečnější byla v úvodu domácí Jiskra. Po Bohoňkově ztrátě uprostřed hřiště měl první větší šanci útočník Novák, ovšem poprvé, a zdaleka ne naposledy, ztroskotal na gólmanu Komárkovi. Ještě větší šanci měl po čtvrthodině hry Nesporný, který utekl všem a šel sám na Komárka, jenže hostující gólman už něco ve své kariéře odchytal a v tomto případě uchránil zelenobílé od jistého gólu. Hosty v ofenzivní části brzdila nepřesnost, ale když se to sešlo, byla z toho oku lahodící branka. Kocian vyslal po levé straně Hüttera, ten naservíroval parádní centr do šestnáctky a z voleje střílející Daniel Kočer zajistil Jankovu vedení – 0:1. To hostující tým povzbudilo a ve zbytku prvního poločasu byl Jankov jasně lepší. Přidat druhý gól se ale nepodařilo, neboť Kocianovu ránu Kubíček vyrazil na roh a ve 44. minutě po Bohoňkově rohovém kopu hlavičkoval Cícha nad branku.

Co se nepodařilo v závěru úvodního dějství, povedlo se v úvodu toho druhého. Hajného přesný pas za obranu si našel Daniel Kočer a povedeným lobem překonal Kubíčka v domácí brance podruhé – 0:2. Dvoubrankové vedení favorita ale nestačilo. Místo klidného dohrání zápasu přišlo drama, které málokdo očekával. Jankovští vypadli z role, kdežto Jiskra podporována věrnými fanoušky ucítila šanci. A do té se zanedlouho dostal Novák, avšak po jednoduché akci svých spoluhráčů zamířil mimo. Snížení přinesla 62. minuta, rohový kop Kubíčka a na zadní tyči hlavičkující Daniel Sedlák už měl jednodušší pozici – 1:2. Třetí gólovku měl na svých kopačkách Novák, který využil chyby Hajného k samostatnému úniku, ale i v tomto případě si vylámal zuby na gólmanu Komárkovi, který poněkolikáté svůj tým podržel. Jenže v 76. minutě byl i on krátký, když Jiskra rychle vhodila aut, z levé strany odcentroval Novák a na zadní tyči hlavičkující Ondřej Nečeda vyrovnal – 2:2. O minutu později se pokusil Jankovu vrátit vedení tvrdě střílející Beníšek, jenže víc než roh po zákroku Kubíčka z toho nebylo. Nedaleko k “Csaplárově pasti” nebyl nikdo jiný, než Novák. Ten obral váhajícího Hajného o balón a řítil se do další velké šance, která skončila stejně, jako ty předchozí. Další zmařená Novákova gólovka Strmilov draze mrzela. Minutu před koncem totiž podnikli útok po pravé straně Jankovští, který přinesl rozzuzlení sobotního podvečera. Troup vyslal Kočera, autor dvou branek zapsal i asistenci u rozhodující trefy, když počkal na náběh Petra Maxy, podal mu míč přesně do běhu a střídající veterán rozhodl o postupu Jankova do další fáze Samson Cupu.

TJ Jiskra Strmilov – SK Jankov 2:3 (0:1)

Rozhodčí: Vican Miroslav – Svoboda Jan, Vican Petr

TJ Jiskra Strmilov: Kubíček Jak. – Popelka, Kubíček Jan, Hanzal D., Dohnal – Nesporý, Sedlák, Jahoda, Nečeda (78. Kučera) – Kramer, Novák

SK Jankov: Komárek – Beníšek, Hajný, Cícha, Kysela – Hütter (90. Symandl), Bohoněk, Kocian (78. Maxa), Sklář (46. Troup) – Stráda, Kočer (90. Chrt)
Střelci Jankova, dvougólový Daniel Kočer (vpravo) a autor vítězné trefy Petr Maxa (vlevo).