TJ Jiskra Třeboň vs. SK Jankov 5:0 (1:0)

Datum Čas Liga Sezóna Celkový čas Kolo
5. 5. 2024 10:30 Krajský přebor 2023/2024 90' 23

TJ Jiskra Třeboň145
SK Jankov000

Absencemi zdecimovaný kádr Jankova, který ještě během prvního poločasu přišel o další dvě důležité osoby, na hřišti favorizované Třeboně vzdoroval v rámci možností sedmdesát minut. V závěru se už rozpoložení obou celků projevilo i co se skóre týče. Výhra Jiskry vypadá jednoznačně, ovšem zelenobílí podali statečný výkon a dlouho drželi čtvrtý tým tabulky v nejistotě. Každopádně i tentokrát měli hosté alespoň ke kýžené vstřelené brance poměrně daleko a neskórovali v sedmém z osmi jarních zápasů.

Utkání probíhalo tak, jak se víceméně očekávalo. Třeboň byla na míči, kombinační hrou a náběhy po křídlech se snažila překonat hostující obranu. Ta ale pracovala spolehlivě a mnoho toho domácím nepovolila. A tak lze hovořit o tom, že když po Pitelkově přihrávce vyplaval za obranou v dobré pozici Hromádka, jehož zakončení Skála zlikvidoval, že šlo o ojedinělou situaci. Na další větší možnost se čekalo dalších dvacet minut, kdy domácí podnikli rychlý protiútok z hloubky pole, v závěru celé akce měl první gól na kopačce Matoušek, ale Skála se proti svým bývalým spoluhráčům chtěl předvést a i tuto šanci bravurně zneškodnil. A do třetice byl Skála úspěšný ve 38. minutě, kdy znovu vychytal kapitána Matouška. Jenže pak začaly Jankovským nemalé problémy. Po krásném ťukesu na jeden dotek skóroval do odkryté branky Filip Radosta – 1:0. Minutu na to musel ze zdravotních důvodů střídat do té doby dobře hrající Hüttner a ještě do konce prvního poločasu ho se stejnými problémy následoval Lovička.

I podstatná část druhého poločasu se nesla v duchu spíše platonického tlaku Jiskry bez větších příležitostí. Hlavička Zavadila mířila nad branku, střela Pitelky z nějakých osmnácti metrů zase skončila metr vedle. Postupem času však Jankovu znatelně docházely síly a toho Třeboň dokázala využít. Po Jirkovského chybě ještě neuspěl v tutovce Hromádka, ale v 72. minutě se dočkal branky střídající osmnáctiletý Štěpán Candra, jenž po centru z pravé strany uklidil míč hlavou přesně k tyči – 2:0. V 77. minutě utekl Zavadil, naservíroval míč před branku a Jan Matoušek zvýšil na 3:0. Druhý gól v utkání si připsal Filip Radosta, když si našel míč v pokutovém území a v 83. minutě tvrdou ranou propálil Skálu – 4:0. Nepopulárního bůra docílili Jankovští minutu před koncem, kdy po breaku Hromádky zkompletoval hattrick Filip Radosta – 5:0.

TJ Jiskra Třeboň – SK Jankov 5:0 (1:0)

Branky: 39., 83. a 89. Radosta, 72. Candra, 77. Matoušek

ŽK 0:1 (Tejko)

Střely na branku: 9:1

Střely mimo: 7:1