Datum Čas Liga Sezóna Celkový čas Kolo
24. 3. 2024 15:00 Krajský přebor 2023/2024 90' 17

TJ Malše Roudné448
SK Jankov000

Jankovští očekávali v druhém jarním kole velice náročný duel na půdě Roudného, jednoho z favoritů celé soutěže. Neměli přehnané ambice, obzvláště, když postrádali hned čtveřici hráčů. Ovšem na ty dvě hodiny, které v Roudném absolvovali, budou chtít co nejdříve zapomenout. Malšany svými chybami posadili v úvodu na koně, favorit zápasu se nenechal přemlouvat a okresní derby zcela opanoval. Výkonnostní rozdíl mezi oběma soupeři byl znatelný, což dokumentuje i konečné vysoké skóre.

Přitom to byli paradoxně hostující fotbalisté, kteří zahrozili jako první. Hüttnerův pokus z přímého kopu ale mezi tři tyče nezamířil. O minutu později přišla první várka chyb. Po třetí ztrátě míče během pár vteřin se zmocnil míče Viktor Kadlec, napřáhl ke střele z nějakých dvaadvaceti metrů, gólman Skála si na ní sice sáhl, ovšem v cestě do sítě jí zabránit nedokázal – 1:0. Další chyby Malšané potrestali ve 20. minutě. Nepovedený odkop Jirkovského mezi dvěma hostujícími zadáky zadarmo uzmul Dominik Šrámek a střelou k tyči zvýšil na 2:0. A když po viditelném faulu Viktora Kadlece na stopera Honnera vytěžil nejlepší střelec soutěže třetí gól, bylo jasné, že se schyluje k debaklu – 3:0. Zápasovou pohodu v lahodící gól poté přetavil Václav Míka, který z přímého kopu zakroutil míč tak dokonale, že by mohl klidně aspirovat na gól sezóny – 4:0.

Odhodlání Jankova v poločasové přestávce pokud možno již neinkasovat vzalo brzy za své. A opět s tím nešlo mnoho dělat. K balónu se v 50. minutě před šestnáctkou dostal znovu Václav Míka a další výstavní trefou do šibenice nedal Skálovi sebemenší šanci – 5:0. Roudné bylo při chuti a nehodlalo přibrzdit. V 53. minutě přišel bleskurychlý protiútok po pravé straně, Kadlec počkal na Vávru, jehož přihrávku do předbrankového prostoru si do vlastní sítě srazil Martin Lovička – 6:0. Na 7:0 zvyšoval po centru z levé strany na malém vápně osamocený Patrik Vařil, který přitom navíc zahrál Skálovi na jesle. V 71. minutě utekl jankovské obraně Martin Vlk, za záchranou brzdu zatáhl faulující Honner a pískala se penalta. Sám faulovaný jí proměnil a z ochozů se ozývalo deset, deset. To produktivní Malšané nevyslyšeli, přesto připravili Jankovu nejvyšší porážku v historii.

TJ Malše Roudné – SK Jankov 8:0 (4:0)

Branky: 4. a 24. Kadlec, 28. a 50. Míka, 20. Šrámek, 54. vlastní Lovička, 64. Vařil, 72. Vlk z pen.

ŽK 0:2 (Bohoněk, Honner)

Střely na branku: 7:1

Střely mimo: 3:1