Výsledky

Klub1. poločas2. poločasSkóre
TJ Nová Ves123
SK Jankov011

Ve čtvrtek večer odehrál Jankov druhé utkání v rámci zimní přípravy. Vystoupení to nebylo povedené, spíše nedůstojné. Po náročných úterních a středečních trénincích, navíc obohacené nemalými absencemi v sestavě, podlehl výběr trenéra Otakara Matouše Nové Vsi 3:1. Autorem jediné trefy Jankovských byl Jakub Vokurka, premiéru si odbyli Matěj Votava, Tomáš Hütter a Marek Kocián.

Votava s dorostencem Hütterem nastoupili v základní sestavě a byli přítomni při úvodních dvou rozích, které krásně zakroutil do nebezpečných prostorů zkušený Hanzlík, ovšem jeho nabíhající spoluhráči tyto nabídky nedokázali využít. Právě osmnáctiletý Hütter byl i prvním autorem střely hostů v zápase, ovšem jeho pohotovému zakončení chyběla přesnost. Jinak to ze strany Jankova bylo spíše herní trápení, čehož domácí tým, který také řešil své personální problémy a sestavu tak doplnil o některé hráče českobudějovické Slávie, využil k větší míře nebezpečnosti. Ve 26. minutě se do obrovské šance dostal Švagr, jenže Komrska ho úchvatně vychytal. O minutu později si na druhé straně hřiště navedl balón do střelecké pozice Řepa, avšak ani jeho pokus neměl zdaleka gólové parametry. Po půl hodině hry se snadno zmocnil míče Holý, ale následnou střelou hostující branku minul. To ve 33. minutě k němu doputoval centr Nováka z levé strany, Holý si ho v pokutovém území zpracoval a a bez větších potíží otevřel skóre – 1:0. Vyrovnat se z přímého kopu pokusil Hanzlík, Hosnedl jeho pokus zneškodnil. Šest minut před pauzou měl slušnou příležitost znovu Holý, technickou střelou Komrskovu branku těsně netrefil.

Plány Jankova na zvrat dostaly povážlivé trhliny hned v úvodu druhé půle. Komrskovu nepovedenou rozehrávku zachytil Švagr a míč poslal do odkryté branky – 2:0. Tentýž hráč mohl navýšit novoveské vedení v 55. minutě, kdy šel sám na Komrsku, pokusil se o efektní lob, který ale ke smůle domácích skončil vedle. Poté přišly chvíle hostujících mladíků. Nejprve se ke střele z vápna dostal střídající Kocián, další premiant v jankovské sestavě. Vypálil tvrdě, ovšem pouze do připraveného Hosnedla. V 59. minutě si Jakub Vokurka vyměnil míč v pokutovém území s Predigerem a střelou na bližší tyč snížil – 2:1. Vyrovnání měl na hlavě v 66. minutě Votava, jenž si našel rohový kop Hanzlíka, bohužel pro Jankov míč z jeho hlavičky putoval těsně vedle pravé tyče Hosnedlovy svatyně. A trest přišel vzápětí. Po další chybné rozehrávce hostující obrany se míče zmocnil Žoček a vrátil Nové Vsi dvougólový náskok – 3:1. Závěr zápasu byl ve znamení jankovských pološancí. Dvakrát neuspěl Votava, jednou na míč v dobré pozici nedosáhl Řepa. Nová Ves si tak připsala cenou výhru nad Jankovem, který v utkání bojoval spíše sám se sebou…

Petr Maxa, vedoucí týmu SK Jankov: “Z naší strany šlo o promrhaný čas. Kluci byli unavení a zápas odehráli z povinnosti, nikoliv z radosti. Ale vymlouvat se na únavu a řadu absencí v sestavě by bylo bláhové. Soupeř taky trénuje, také dával sestavu dohromady ztěžka, ale k zápasu přistoupil zodpovědněji. Hrál s mnohem větším elánem a zvítězil zaslouženě. U nás těžko vybrat hráče, který by si zasloužil pochválit. Na ty, na které jsme spoléhali, byli “zabrždění”. A po těch mladých, kteří mají své limity, ještě nemůžeme chtít, když se týmu nedaří, aby to ztrhli. Na druhou stranu zase ponaučení pro nás jako realizační tým, jestli po dvou těžcích trénincích bylo vhodné hrát. Ale jsme v přípravě, makat se musí. Ono jaro v KP bude velmi náročné a my na to musíme být připraveni.”

TJ Nová Ves – SK Jankov 3:1 (1:0)

Branky: 33. Holý, 49. Švagr, 66. Žoček – 59. Vokurka

Rozhodčí: Krčín Jan