Datum Čas Liga Sezóna Celkový čas Kolo
16. 9. 2023 10:30 Krajský přebor 2023/2024 90' 7

TJ Osek145
SK Jankov011

Devětatřicet hodin po vítězné čtvrteční dohrávce s Dražicemi nastoupili Jankovští k dalšímu mistrovskému utkání v Oseku. Personální problémy donutily trenéra Ladislava Táborského k nasazení čtyřicetiletého Martina Řezníčka do základní sestavy, na lavičce náhradníků byl připraven ještě o rok starší Petr Maxa. Po vyrovnané první půli se na hostujících fotbalistech ve druhé části čím dál více projevovala únava z náročného programu a to se podepsalo na konečném výsledku, který je pro hosty z Jankova nakonec příliš krutý. Jedinou trefu hostujícího výběru zaznamenal Vojtěch Bürger.

Vstup do zápasu měl povedenější Osek, což korunovala akce Němečka v 10. minutě, na jejímž konci trefil z úhlu tyč J.Říský. Zhruba po čtvrthodině se hra vyrovnala a postupně se aktivita přenesla na hostující kopačky. Ve 23. minutě se přes tři protihráče prodral do zakončení Hájek, ale Pokorného branku netrefil. Podobně dopadla hlavička Řezníčka po Hanzlíkově rohu, které také pár decimetrů chybělo. Na druhé straně tvrdě, leč také nepřesně pálil Čapek. Ve 38. minutě to pohotově zkoušel Hájek, jenže Pokorný tygřím skokem míč za svá záda nepustil. Agilní Hájek to zkoušel za další dvě minuty slabší pravačkou, nepříliš prudký pokus Pokorný bez potíží zlikvidoval. Osečtí prostor branky poprvé trefili až tři minuty před koncem poločasu, ale stálo to za to. Odražený balón za vápno si našel obránce Radim Kuneš a výstavní střelou levou nohou zařídil svěřencům Jindřicha Dejmala poločasové vedení – 1:0.

Definitivní zlom duelu přišel v prvních deseti minutách druhé půle. Nejprve k tyči nezapadla pěkná střela střídajícího Bürgera, aby o minutu později udeřilo na druhé straně, když rychlý protiútok na levé straně úspěšně zakončil Milan Brabec – 2:0. Gól s hostujícím týmem viditelně otřásl, kdežto Oseku narostla křídla. Hosnedlovu přízemní střelu vytáhl Skála na roh, Hochův tvrdý projektil skončil těsně vedle. V 55. minutě však po sérii chyb ve vlastní šestnáctce zasadil Jankovu definitivní k.o. Jan Hoch  – 3:0. Třígólové manko a docházející energie hostujícím borcům znemožňovala pomýšlet na nějaký zvrat. Podpořit domácí vítězství vstřeleným gólem se pokoušel Hosnedl, jenž v 67. minutě utekl po levé straně, ale následnou střelou orazítkoval pouze tyč. V 70. minutě přišla jankovská dílčí radost. Vojtěch Bürger vracející se po ročním zranění vypálil ze střední vzdálenosti přesně k tyči a vykřesal hostům jakousi lehkou naději – 3:1. Jenže tu záhy zchladil po Hochově dlouhém nákopu do pokutového území Martin Carda, který byl u balónu dřív než gólman Skála a bylo vymalováno – 4:1. O minutu později našel Hájek přesným centrem ve velké šanci Vokurku, ovšem ten v tutové pozici domácí branku minul. Poslední gól zápasu přišel po Jirkovského faulu ve vápně. K penaltě se v 79. minutě postavil Jakub Říský a bezpečně jí proměnil – 5:1. Domácí výhru lze považovat za zaslouženou, nicméně pro hosty, kteří především v prvním poločasu nehráli vůbec špatně, je konečný výsledek až příliš krutý.

TJ Osek – SK Jankov 5:1 (1:0)

Branky: 42. Kuneš, 50. Brabec, 55. Hoch, 74. Carda, 79. Říský J. z pen. – 70. Bürger

ŽK 2:6 (Brabec, Říský D. – Kočí, Skála, Hanzlík, Kocian, Bürger, Táborský – trenér)

Střely na branku: 7:4

Střely mimo: 8:6