TJ Sokol Neplachov vs. SK Jankov 1:5 (0:3)

Datum Čas Celkový čas
26. 7. 2023 18:30 90'

TJ Sokol Neplachov011
SK Jankov325

Třetí týden letní přípravy si Jankovští zpestřili středečním duelem v Neplachově. Proti třetímu týmu uplynulé sezóny I.B třídy skupiny D byl rozdíl dvou soutěží na první pohled jasně patrný. Hosté byli kvalitnějším mužstvem na parádním pažitu neplachovského, stále novotou vonícího stadionu. Vstřelili tři branky a další šance zůstaly nevyužity. Po přestávce Sokol hru vyrovnal a sám si vytvořil nemalý počet gólových příležitostí. Konečné skóre 1:5 však lze považovat za spravedlivé.

Jankov měl v prvním poločasu obrovskou převahu v držení míče. Trpělivou kombinační hrou od zadních řad si vypracoval několik možností. Jedovatou Borovkovu střelu ještě Dvořák v domácí brance chytil, ovšem v 8. minutě ho po centru Vokurky z pravé strany překonal hlavičkující Lukáš Kočí – 0:1. I druhá branka přišla po pěkné kombinaci na pravé straně. Hüttnerovu zpětnou přihrávku od postranní čáry uklidil do sítě Oleksandr Traitli – 0:2. V 29. minutě poslal s chutí hrající Hanzlík přesný pas za obranu, Jakub Vokurka si míč připravil do palebné pozice a propálil Dvořáka – 0:3. Skóre mohlo být i vyšší, Kočerova šance po další Hüttnerově přihrávce byla více než stoprocentní, ovšem Dvořák už v první pětačtyřicetiminutovce vícekrát neinkasoval. Po změně stran domácí Sokol i s exjankovským Mizerou v sestavě hru vyrovnal a začal si také vytvářet gólové příležitosti. Jenže gólově se prosadili znovu hostující fotbalisté a opět po akci na pravé straně. Vokurka obešel bránícího hráče, odcentroval a Václav Jirkovský zblízka zvýšil na 0:4. Neplachov i díky benevolenci jankovské obrany potom spálil zhruba tři šance, jednou orazítkoval tyč, dvakrát se zaskvěl Skála. Domácí vedeni jankovským fanouškům dobře známým trenérem Vojtou Brozmanem se dočkali až pět minut před koncem, kdy po centru zprava zavěsil Jaroslav Hruška – 1:4. Šance byly k vidění i na druhé straně, ale ani Vokurka ani Traitli ve svých velkých šancích také neuspěli. Poslední slovo měl Aleš Hanzlík, který v 90. minutě s přehledem proměnil pokutový kop za faul na aktivního Vokurku – 1:5.

TJ Sokol Neplachov – SK Jankov 1:5 (0:3)

Branky: 85. Hruška J. – 8. Kočí, 22. Traitli, 29. Vokurka, 59. Jirkovský, 90. Hanzlík z pen.