TJ Spartak Trhové Sviny vs. SK Jankov 6:0 (2:0)

14. 6. 2024 17:30 Krajský přebor 2023/2024 90' 29

Výsledky

Klub1. poločas2. poločasSkóre
Spartak Trhové Sviny246
SK Jankov000

Na notně nepovedenou sezónu, především pak její jarní část, dalo mužstvo jednoznačné razítko v rozlučkovém zápase se soutěží v pátečním utkání v Trhových Svinech. Doslova odevzdaný výkon korunoval celosezónní představení. Hra plná chyb, bez žádného pohybu, bez žádné energie. Domácí Spartak si zápas proti odevzdanému soupeři užíval, nastřílel šest branek, a nebýt několika skvělých zákroků Skály a nemohoucnosti některých domácích fotbalistů v zakončení, mohl se zrodit výsledek mnohonásobně vyšší. Ač to zní šíleně, prohra 6:0 je pro Jankov ještě přijatelná…

Po úvodní vyrovnané a oťukávající desetiminutovce se žezla nad vládou utkání ujal Spartak a začal hostující obranu zle provětrávat. Nejprve se po minimálním odporu dostal po pravé straně až před Skálu Horelica, který se pokusil zkušenému gólmanovi nasadit “jesle”, jenže na drzé zakončení si jankovský strážce branky počíhal. V 15. minutě přišel bleskurychlý break po rohu Jankova, který chtěli domácí zavést až do kuchyně, avšak nakonec to tak překombinovali, že z vyložené šance nebylo nic. O tři minuty později za dohledu jankovské obrany napálil Kolář z velkého vápna břevno. První změna skóre tak nastala v 32. minutě. Brůhův nádherný centr uklidil přesně k tyči hlavičkující František Pavel – 1:0. Neuběhlo ani šedesát vteřin, hosté přišli ve středu pole o míč, hra se přesunula k jankovské šestnáctce a střílející Ondřej Hruška překonal Skálu podruhé – 2:0. Po dominantní pasáži Spartaku mohlo přijít zdramatizování zápasu v závěru prvního poločasu. Po kombinaci s Hanzlíkem se do obrovské příležitosti dostal Troup, avšak tváří v tvář Vrábkovi neuspěl. Do šaten se tak šlo za stavu 2:0, ale jestli někdo po změně stran očekával odpor Jankova, byl na omylu.

Druhý poločas byl totiž ze strany hostujícího celku vůbec tím nejhorším v celém ročníku. Hráči kupili jednu chybu za druhou, po běžecké stránce o několik levelů zaostávali a to s chutí hrající Spartakovci náležitě využili. V 58. minutě přišel před vlastním pokutovým územím zbytečně kličkující Bohoněk o balón a Ondřej Kolář to nemilosrdně potrestal – 3:0. O tři minuty později přišel centr do pokutového území, nehlídaný Kodras sklepl míč nehlídanému Ondřeji Hruškovi a i ten si střelou k tyči vylepšil své střelecké statistiky – 4:0. Z trvalého tlaku vzešlo několik šancí, větších i menších. Třeba ta ze 74. minuty neskončila gólem jen díky zázraku z hůry. Po hezké kombinaci na levé straně a Macákově přihrávce netrefil Horelica úplně prázdnou branku Jankova. V 77. minutě další kličkovaná na pozici posledního. V hlavní roli Jirkovský, jehož o míč obral Jiří Macák, který své sólo nakonec zdárně dokončil – 5:0. Hosté tlačili čas rychle kupředu, aby už byl tohoto zmaru konec, ovšem ještě museli absolvovat závěrečnou desetiminutovku plnou ponižujících momentů ve vlastním pokutovém území. V 81. minutě vstřelil Ondřej Kolář svou druhou branku, když hlavou doklepl míč do branky po souboji s o hlavu menším Kocianem – 6:0. Od dalších branek hosty uchránil několika reflexivními zákroky Skála, a když už byl překonaný, pomohl mu zvednutý praporek asistenta rozhodčího. Od tenisového kanára mohl Jankov uchránit v 88. minutě Borovka, kterému připravil gólovku Hanzlík, jenže na jaře jeden z nejlepších hráčů zelenobílých Vrábka nepropálil a čestný úspěch svých barev nezaznamenal. Jankovští se s krajským přeborem rozloučili nedůstojným výkonem a patnáctou prohrou v řadě :-(((.

TJ Spartak Trhové Sviny – SK Jankov 6:0 (2:0)

Branky: 33. a 61. Hruška, 58. a 81. Kolář, 32. Pavel, 77. Macák

ŽK 0:2 (Jirkovský, Bürger)

Střely na branku: 13:3

Střely mimo: 6:2