Petr Maxa: Z takového zápasu se těžko hledají pozitiva

FK Olympie Týn nad Vltavou – SK Jankov 7:0 (3:0) / 9. kolo KP 2022/2023

Podruhé v tomto soutěžním ročníku inkasovali fotbalisté Jankova v jednom utkání sedm branek. Narozdíl od duelu v Protivíně tentokrát sami nedokázali skórovat ani jednou. Jirkovského gól nebyl uznán, další šanci téhož hráče zneškodnil gólman Vachuta, střela Bürgera skončila na břevně, Jakub Píša v závěru zase trefil tyč. Když k tomu připočteme až hrozivě vypadající bránění některých útoků Olympie, je z toho finální ostudný výsledek 7:0. Mohlo by se to svést na absenci některých hráčů či ne zcela ideální zdravotní stav těch, co nastoupili. Avšak to by byl pouze alibismus…

OHLASY:

Petr Kadlec, trenér SK Jankov: Prvních dvacet pět minut jsme hráli tak, jak jsme si před utkáním řekli. Když se ale v pohodě hrající domácí do konce poločasu třikrát prosadili, bylo o osudu utkání v podstatě rozhodnuto. Nám nezbývá nic jiného, než se co nejpoctivěji připravit na další utkání. Chtěl bych poděkovat klukům z naší rezervy, kteří nám po odehrání svého dopoledního zápasu přijeli pomoct.“

Petr Maxa, vedoucí týmu SK Jankov: Budu upřímný. V rozpoložení, ve kterém jsme cestovali do Týna, nás neopravňovalo pomýšlet na nějaký extra výsledek. Chyběla nám řada hráčů, někteří nastoupili se sebezapřením a pod prášky. Bohužel to nás neomlouvá k tak vysokému přídělu. Minimálně tři až čtyři góly jsme domácím darovali po chybách nebo ledabylém bránění. Týnu jsme pomohli jít do laciného vedení a oni pak hráli s chutí a chtěli dát samozřejmě co nejvíc gólů. Z takového zápasu se těžko hledají pozitiva. Snad jen to, že v závěru hráli dva kluci věkem ještě dorostenci a dva kluci z béčka, kteří si aspoň osahali, jak že vypadá fotbal v krajském přeboru. Trenérovi Vencovi Marešů i celému Týnu gratuluji k posunu na první místo v tabulce.“

Václav Mareš, trenér FK Olympie Týn nad Vltavou: V prvních patnácti minutách jsme nehráli dobře. Neměli jsme pohyb a soupeři jsme dali až moc prostoru. Uklidnila nás až branka Dominika Dumbrovského, ale přesto si myslím, že jsme se tak trošku stále hledali. Pomohla nám až změna rozestavení hráčů. Do přestávky se nám podařilo přidat ještě další dvě branky a dá se říci, že o zápase bylo rozhodnuto. Druhý poločas se už jenom dohrával. Nám se podařilo vstřelit další góly a po zásluze jsme zvítězili. Naším nejlepším hráčem byl Lukáš Maxa.”