Ladislav Táborský: Roudné má skutečně silné mužstvo

SK Jankov – TJ Malše Roudné 0:3 (0:1) / 2. kolo KP 2023/2024

V Jankově měli po záchraně krajského přeboru během letní přípravy na nový soutěžní ročník starostí nad hlavu. Mužstvo znovu opustila řada hráčů a vedení klubu se nepodařilo kádr vhodně doplnit. V prvním duelu KP 2023/2024 přivítali zelenobílí na domácím trávníku nováčka z Roudného, které je pasováno na černého koně celé soutěže. Jankovští se v prvním poločase statečně drželi, jenže gól do šatny a druhý krátce po návratu z poločasové přestávky sebral domácím veškeré naděje na dobrý výsledek. Obměněný Jankov s novým koučem Ladislavem Táborským na lavičce nakonec podlehl Roudnému 0:3.

OHLASY:

Ladislav Táborský, trenér SK Jankov: „Mužstvo jsme dávali teprve v týdnu dohromady, takže některé kluky jsem viděl prakticky poprvé. Navíc ještě v týdnu nebylo jasné, zda vůbec soutěž zahájíme. Nakonec jsem byl docela mile překvapený, protože první poločas nebyl vůbec špatný. Roudné má opravdu silný tým, přesto jsme měli nějaké šance, i když soupeř také. Nezvládli jsme až samotný závěr prvního poločasu, kdy jsme inkasovali gól do šatny, ale to se stane. Ve druhé půli jsme se dostali asi do dvou šancí, ale Roudné bylo lepší. Znovu musím zopakovat, že Roudné má skutečně silné mužstvo. Výsledek 0:3 samozřejmě nevypadá dobře, ale pokud se budeme takhle scházet a nebude nás trápit marodka, tak to s naším týmem nevidím zase tak špatně. Jestli náš soupeř bude takhle pokračovat, bude patřit ke špičce krajského přeboru.“

Pavel Cepák, trenér TJ Malše Roudné: „Do prvního utkání v nové soutěži jsme šli s velkým očekáváním. Do poslední chvíle se spekulovalo, jestli Jankov nastoupí nebo ne, a hráči to trochu měli v hlavách. Na zápase se podepsalo velké vedro. Po celé utkání, ale především v prvním poločase, jsme měli více ze hry. Než jsme dali první gól, vytvořili jsme si tři tutové šance. První branku jsme vstřelili na samém konci prvního poločasu, kdy se Viktor Kadlec krásně trefil na zadní tyč. O přestávce jsem hráče nabádal, aby se zklidnili, a hned po pěti minutách druhé půle jsme Wohlgemuthem zvýšili na 2:0. Domácí vystřídali a na hřišti už neměli takovou kvalitu, jakou by si představovali. Dál jsme si vytvářeli šance, Míka šel sám na bránu, a podařilo se nám přidat ještě třetí gól. Vyhráli jsme naprosto zaslouženě a mohli jsme i větším rozdílem. Jsme spokojení, protože jsme konečně zvládli první utkání sezóny.“

45. minuta – Viktor Kadlec 0:1.
50. minuta – Lukáš Wohlgemuth 0:2.
80. minuta – Artur Goretki 0:3.