Ladislav Táborský: Musíme jít krůček po krůčku

FK Protivín – SK Jankov 5:0 (3:0) / 3. kolo KP 2023/2024

Protivín vstoupil do sezóny perfektně. Na úvod zvítězil 4:0 v Týně nad Vltavou a tuto možná nečekanou výhru měl doma potvrdit, což se proti Jankovu čekalo. Hosté přijeli oslabeni o tři hráče a už tak složitou situaci si ještě více zkomplikovali, když si nechali vstřelit branku již ve 20. vteřině. Poměrně brzy bylo jasné, že tři body Protivín bez větších problémů uhájí, avšak otázkou bylo, kolik gólů zelenobílým na cestu zpět do Jankova naloží. Před rokem to bylo sedm, tentokrát pět.

OHLASY:

Ladislav Táborský, trenér SK Jankov: Chyběli nám tři hráči ze základní sestavy, což vzhledem k šířce našeho kádru muselo být hodně znát. S tím se ale musíme poprat. Do Protivína jsme už tak trochu jeli s tím, že to nebude to pravé ořechové. Přesto jsme první dva góly soupeři doslova věnovali, což byla hrozná škoda. Některé věci si budeme muset ujasnit a také ukázat. Utkání se mi těžko hodnotí, protože jsme udělali hrubé chyby, inkasovali a podle toho se pak zápas odvíjel. Protivín nezahrál špatně, ale my jsme mu to strašně ulehčili. Za stavu 3:0 už se každému hraje v pohodě. Ale všichni víme, jaká situace v Jankově je a musíme jít krůček po krůčku.“

Miroslav Říha, trenér FK Protivín: Po úvodním venkovním vítězství jsme chtěli body potvrdit samozřejmě i doma proti Jankovu, a to se nám podařilo. Jsem rád, že jsme zápas nepodcenili ani nevypustili a zaslouženě vyhráli. Určitě nám pomohl rychlý gól hned v první minutě a také ten třetí krátce před přestávkou. Ve druhém poločase jsme přidali další dvě branky, ale hlavně udrželi vzadu čisté konto a po celé utkání relativně i koncentraci.“