Lukáš Fajtl: Soupeř měl větší touhu zápas zvládnout

SK Jankov – FK Olympie Týn nad Vltavou 1:5 (1:3) / 10. kolo KP 2021/2022

Když na rozmezí třetí a čtvrté minuty proměnil Jan Schönbauer pokutový kop, drtivá většina fanoušků si v tu chvíli ani nepomyslela, že by zápas mohl nabrat takové obrátky, jako v nedělním odpoledni v jankovské Precis aréně nakonec nabral. V útočné fázi dokonale produktivní Týn nad Vltavou ještě do poločasu třemi góly skóre otočil a po změně stran přidal z breaků další dva údery bezradným hráčům Jankova. Svěřenci Petra Kadlece po dvou výhrách v řadě inkasovali před vlastními fanoušky pořádně tvrdý direkt. Z šesti letošních zápasů na domácí půdě Jankovští hned čtyřikrát prohráli, na což z minulosti nejsou rozhodně zvyklí.

OHLASY:

Petr Kadlec, trenér SK Jankov: „Hned v úvodu utkání jsme se dostali do vedení, po kterém následovala obrovská šance, kterou jsme neproměnili. S vědomím toho, že v tomto duchu bude pravděpodobně probíhat celé utkání jsme polevili na koncentraci, hosté po naší dětské chybě srovnali a misky vah se začali převažovat na stranu hostů, kteří utkání zaslouženě ovládli.

Lukáš Fajtl, hráč SK Jankov: „Po dvou vítězných zápasech jsme chtěli navázat a tento zápas opět zvládnout s tříbodovým ziskem. Zápas pro nás začal velmi dobře, kdy jsme otevřeli skóre ve třetí minutě z penalty, poté jsme měli ještě dvě slibné hlavičky ve vápně, které jsme bohužel neproměnili. Brzké vedení nás nejspíše uspalo a po nepromění dvou šancí se podařilo soupeři naší chybou srovnat a od té doby byl soupeř na koni. Všude byl dřív, byl rychlejší, důraznější a hlavně měl větší touhu zápas zvládnout. Bohužel u nás se chyby kupily a to vedlo k poločasovému výsledku 1-3. Druhý poločas se odehrával podobně, jako konec prvního, kdy Týn přidal ještě dva góly a pečetil tak vysokou a zaslouženou výhru. Nám nezbývá nic jiného, než se rychle oklepat, poučit se z chyb a připravit se na další těžké utkání se Sezimákem.“

Václav Mareš, trenér Týn nad Vltavou: „Do zápasu jsme vstoupili špatně, protože již ve třetí minutě jsme inkasovali branku z penalty po zbytečném faulu Mravce. Mužstvo to nepoložilo, ale naopak semklo a byli jsme to my, kdo převzal iniciativu utkání. Během dvaceti minut se nám podařilo zápas otočit třemi brankami. Dvakrát se trefil Štos a jednou Maxa. Do druhého poločasu jsme vstoupili vlažně, domácí nakopávali dlouhé balony za naši obranu a nám to dělalo problémy. Domácí tlak jsme přečkali i zásluhou brankaře Milana Kubíka. Místo snížení si Štos z Dobalem vychutnali domácí zadáky a zvýšili na 1:4. Ve zbytku utkání měl Jankov převahu,ale porážku již nezmírnili. Naopak po rychlém brejku přidal Dobal pátou branku. Potřebovali jsme už bodovat naplno, o to více si této výhry ceníme. Nejlepší hráči byli gólman Milan Kubík a Vladimír Dobal.“