Bohuslav Šturma: Snad budu týmu větším přínosem a podržím je

SK Jankov – TJ Blatná 3:2 (2:1) / 14. kolo KP 2021/2022

V šestatřiceti letech naskočil poprvé od první minuty do zápasu coby gólman týmu krajského přeboru. Byť na gólech neměl žádný podíl, premiéra to byla strašidelná. V Prachaticích obdržel sedm branek. Při absenci tradičního gólmana Jana Komárka zaskakuje v brance Jankova Bohuslav Šturma, který tak logicky hájil branku i v domácím duelu s Blatnou. S posledním týmem tabulky příliš práce neměl, svým spoluhráčům pomohl k vítězství 3:2. Od zelenobílých se však čekalo více, což potvrzuje jak trenér Petr Kadlec, tak i sám “Bobas”, který se mezi tři tyče postaví i v posledním podzimním utkání ve Strakonicích…

OHLASY:

Petr Kadlec, trenér SK Jankov: „Podařil se nám vstup do utkání, kdy jsme po čtvrt hodině hry vstřelili první branku. Přišly i další šance, které jsme ovšem nedokázali proměnit. To se nám stalo osudným a když se poprvé v zápase dostali hosté s míčem do našeho vápna, tak hned inkasujeme. Do poločasu jsme si pak vedení vzali zpět. V úvodu druhého poločasu navyšujeme skóre o další branku, ale hosté se do hry vrací hned za další tři minuty. Od té chvíle z naší strany obava o výsledek. Naopak hosté hru zjednodušují na maximum a každý míč se snaží dostat do našeho pokutového území. Největší příležitost ke srovnání měli hosté z přímého kopu před naší šestnáctkou, z které se jim ale nepodařilo trefit branku. My jsme si naopak vylámali zuby na hostujícím brankáři, který patřil mezi nejlepší hráče hostů. Od týmu bych očekával mnohem lepší výkon, zejména druhý poločas byl z naší strany velmi nepovedený.“

Bohuslav Šturma, hráč SK Jankov: „Minulý zápas v Prachaticích byl můj první zápas v kraji od první minuty v mužích. A hned jsem dostal sedm banánů, moc mi to na psychiku nepřidalo. Proti Blatné jsme to chtěli nějak odčinit, což se nakonec povedlo. Ale nebylo to vůbec jednoduché, když druhý gól byla moje chyba od té doby se mi moc nedařilo a moc jsem klukům nepomohl. Měli jsme to dohrát více v klidu. Nejvíc mě štvalo, že se kluci málo hecují, bylo to chvilkami strašně mrtvé. Snad budu klukům a celému týmu spolu s vedením a fanoušky v příštím zápase větším přínosem a podržím je.“

Jaroslav Voříšek, trenér TJ Blatná: „Na to, v jak ořezané sestavě jsme k zápasu jeli, jsme i přesto, že z toho nebyl žádný bod, odehráli solidní zápas. Předvedená hra nebyla špatná. První gól jsme dostali po špatně pokryté standardce. My také vyrovnali po standardce, když po odraženém míči srovnal Adam Hrádek. Do poločasu jsme však remízu neudrželi. Po ztrátě balonu ve středu hřiště šli domácí z brejku znovu do vedení. Pět minut po přestávce jsme po pomalém návratu na vlastní půlku inkasovali z brejku třetí gól. Vzápětí jsme opět snížili na rozdíl jediné branky. Od té chvíle jsme v některých fázích hry byli lepší, vytvořili si i nějaké šance a škoda standardky, ze které Šimůnek střílel těsně vedle brány. Celý tým podal velmi dobrý výkon, včetně gólmana Chlandy, přestože dostal tři góly. Na naši hru se dalo dívat, přesto ani tentokrát nebereme žádný bod.”