Pavel Beránek: Kádr je dostatečně silný

TJ Osek – SK Jankov 3:2 (2:1) / 7. kolo KP 2021/2022

Čtvrtou prohru v sezóně si Jankov připsal v Oseku, kde sice dokázal dvakrát skórovat, přesto mu to na zisk alespoň jednoho bodu nestačilo. Střelecky tento duel odstartoval Martin Benda, který v den zápasu slavil dvacáté narozeniny. Poté třikrát udeřili domácí, aby vše zakončil v 90. minutě hlavičkující Pavel Mizera. Hosté postrádali pětici zkušených fotbalistů. Jejich roli zastal Pavel Beránek, který patřil mezi nejlepší hráče svých barev a také se ujal společně s trenéry hodnocení utkání.

OHLASY:

Petr Kadlec, trenér SK Jankov: „Celkově utkání příliš mnoho fotbalové krásy nepobralo. Nám největší problém dělal jednoduchý a rychlý přechod domácích do útočné fáze. V úvodu utkání jsme se  ujali vedení, ale domácí jednoduše zápas do poločasu otočili. My jsme toho opět dopředu mnoho nepředvedli. Druhý poločas se náš výkon zlepšil, ale na nějaký souvislejší tlak to bylo pořád málo.“

Pavel Beránek, hráč SK Jankov: „Do Oseka jsme jeli s tím, že jsme věděli, že nás nečeká nic jednoduchého. Chtěli jsme uspět a nějaký bodík si odvézt. Na začátku zápasu se nám povedla rychlá akce, kterou pěkně zakončil Bendís – 1:0. Bohužel to bylo z naší stránky v první půli vše. Soupeř dvěma brankami otočil skóre a do šaten se šlo za stavu 2:1 pro domácí. Do druhé půle jsme nastoupili s tím, že se pokusíme s výsledkem něco udělat, ale bohužel žádnou větší šanci jsme si nevytvořili. Soupeř ke konci utkáni navýšil skóre na 3:1 a bylo zle. Po hezky zahraném rohu korigoval skóre Míza na 3:2. Je potřeba zvednou hlavu a začít bodovat, kádr je dostatečně silný.“

Josef Mráz, trenér TJ Osek: Do třetí minuty jsme si vytvořili dvě šance, neproměnili je a soupeř šel následně z první střely na bránu do vedení. Takhle to zkrátka máme každý zápas a opět jsme museli stav otáčet. Kluky musím pochválit, odjezdili to, odmakali. Otočili jsme to po pěkných akcích ještě v prvním poločase na 2:1. Jankov pak do toho šlápl a hrál dobře. Před zápasem zapršelo a bylo to o soubojích. Druhá půle byla bojovná, ale my tam měli další dvě šance, které jsme měli proměnit. Naštěstí pak Carda, který přijel dvě minuty před zápasem z dovolené, přidal naší třetí branku. Pak jsme si to hlídali. Musím říci, že hrál Jankov opravdu dobře a půjde podle mne tabulkou nahoru.