Petr Maxa: Na Hlubokou jsme fotbalově neměli

TJ Hluboká nad Vltavou – SK Jankov 3:0 (2:0) / 25. kolo KP 2022/2023

Podobně jako před čtrnácti dny v Třeboni fotbalisté Jankova při dalším venkovním střetnutí směrem do ofenzivy nepředvedli téměř nic. Jediná střela do prostoru branky přišla z kopaček Lukáše Kočí nějaké tři minuty před koncem duelu. Duelu, ve kterém Jankovští hráli více než hodinu proti oslabenému soupeři. Fotbalový um byl jednoznačně na straně Hluboké, která v prvním poločasu udeřila dvakrát po rohových kopech a třetí branku přidal po změně stran Kadlec. Páteční zápas přinesl i nehezký moment v podání autora první branky Matěje Otepky, který nakopl ležícího Jana Řepu do oblasti hlavy. Mladý jankovský fotbalista to odnesl otřesem mozku, stoper Hluboké červenou kartou a snad i řádným disciplinárním trestem. PS: Druhý poločas nebyl z technických důvodů natočen, proto můžeme nabídnout sestřih pouze z prvního poločasu.

OHLASY:

Martin Řezníček, trenér SK Jankov: „Na zápas se můžete připravovat jak chcete, ale když do 15 minuty inkasujete dva góly po dvou rohových kopech, tak si říkáte, jestli má vůbec cenu si něco před utkáním povídat. Jinak začátek utkání jsme neodehráli špatně, ale po již zmiňovaných brankách se ukázala individuální kvalita domácích hráčů a ač jsme hráli většinu zápasu přesilovku, tak jsme po zbytek utkání tahali za kratší konec. Nicméně Hluboká je za námi a my už se od teďka budeme soustředit na důležitý nedělní zápas s Prachaticemi.

Petr Maxa, vedoucí mužstva SK Jankov: „Utkání jsme si prohráli sami, když jsme v první čtvrthodině neuhlídali dva rohové kopy. Ačkoliv jsme od pětadvacáté minuty hráli přesilovku, na Hlubokou jsme fotbalově neměli. Do druhého poločasu jsme udělali nějaké změny, ale k ničemu to nevedlo. Naopak domácí chodili do brejků a po další naší chybě vstřelili třetí gól. Nám chyběla kvalita na to, abychom zápas alespoň zdramatizovali. Po fotbalové stránce má Hluboká lepší tým, ale já jsem šťastný za to, že po lidské a charakterní stránce jsou naši kluci o parník před nimi. Chování některých jedinců Hluboké je k pláči, což demonstroval svým vyloučením Otepka. Úmyslně nakopne ležícího hráče na zemi a místo toho, aby se alespoň za svůj zkrat omluvil, tak kolem sebe ještě srší nadávky, že vlastně on je tím, komu je ubližováno. Zaplať pánbůh, že si z toho Honza Řepa odnesl jen slabší otřes mozku a bude na další zápasy k dispozici.“

Karel Vácha, manažer TJ Hluboká nad Vltavou: „Od začátku mělo naše muzstvo převahu a šlo do vedení góly Otepky a Kössla. Po zbytečném faulu ještě před přestávkou dostal náš Otepka bohužel červenou kartu a hráli jsme o deseti. I přesto jsme byli lepším týmem a ve druhém poločasu jsme Kadlecem dali na konečných 3:0.“